Wpis z mikrobloga

@klepie-biede mi dotad nie przeszkadzalo. Juz znalazlem zrodlo problemu. Od 2024 Urzad Regulacji Energetyki nie bedzie mial wplywu na ceny w Polsce i mamy dostosowac sie do unijnych. Stad wzrost zalozony z 3,63 na 8,61 brutto za 1m3 + oplaty handlowe.
@mirasKo-Kalwario nie wczytywalem sie. Tylko zapamietalem, ze ma to zwiazek z planem strategicznym o nazwie Polityka Energetyczna Polski 2040. Wsrod usprawiedliwien dla podwyzek pojawjala sie wzmianka o wzroscie cen za emisje CO2. Za uwolnieniem cen gazu i wzrostem rachunkow dla odbiorcow indywidualnych stoja liberalne poglady Komisji Europejskiej, ktora chce rownosci dla wszystkich czlonkow, tzn. rowne ceny gazu w kazdym kraju. Wedlug rzadu i UE, w startegicznych planach przewiduja, ze do 2050 roku
. Wedlug rzadu i UE, w startegicznych planach przewiduja, ze do 2050 roku ma zniknac ogrzewanie gazem w krajach UE, w tym Polsce.


@tekserew: pisałem o tym nie jeden raz pod wpisami na tagu #budujzwykopem gdy ludzie pytali jakie ogrzewanie wybrać. Wszyscy mnie wyśmiewali, że gaz super tani a pompy są drogie.