Wpis z mikrobloga

#rower #kross
nie jestem jakimś wielkim entuzjastą i znawcą sprzętu rowerowego ale pojeździć lubię i jeżdżę codziennie jakieś 15-20km. Nie wiem Mirki co z tym sprzętem - swój przedostatni rower kupiłem kilkanaście lat temu za pierwsze zarobione pieniądze. Kosztował 1500 zł to była jakaś Merida o ile pamiętam. Rower przez kilkanaście lat był wołem pociągowym i nic mu się nie działo.

W zeszłym roku kupiłem nowy rower Kross 7 z #shimano deore podajże - wydawał się solidnym sprzętem ale po roku napęd jest w opłakanym stanie - tylne dwa małe tryby omykają, łańcuch rozciągnięty - mimo tego, że zgodnie z zaleceniami smarowałem raz na 100-150 km.

Wygląda na to, że plaga postarzania sprzętu dosięga też tą dziedzinę :[
  • 4
  • Odpowiedz
@brightit: byku, ciężko żeby po roku napęd był w dobrym stanie. Współczesne łańcuchy często wytrzymują max 1000-1500 km, trzeba sprawdzać na bieżąco rozciągnięcie.
  • Odpowiedz
Wygląda na to, że plaga postarzania sprzętu dosięga też tą dziedzinę


@brightit: kup przyrząd do mierzenia wyciągnięcia łańcucha. Przeważnie w rowerach pakują teraz najtańsze łańcuchy typu KMC Z, który po 1k km jest już wyciągnięty a i samo smarowanie nic nie daje jak się nie czyści regularnie napędu - syf, grudy, piach powoduje dużo szybsze zużycie napędu.
  • Odpowiedz
@brightit: przede wszysktim Kross bardzo oszczędza na swoich rowerach. Jak spojrzysz, to z przerzutką Deore masz pewnie sparowaną kasetę Altus, bo to najtańsza 9tka jaką da się kupić. Najdroższa kaseta 9s od Shimano kosztuje ~250pln, ale wkładają tą za 60pln. Z łańcuchami tak samo. Po drugie tak jak była mowa, sprawdzasz łańcuch regularnie i wywalasz przy rozciągnięciu o 0.75%. No i co do postażania, to trochę wątpię. 15 lat temu jeździłem
  • Odpowiedz