Wpis z mikrobloga

via Android
  • 267
@Pimenistka Mam całkiem inne wrażenie, co pokazała ostatnia wizyta rezydenta Du*y na Ukrainie.
Mnie ciekawi, dlaczego Potop Szwedzki nie jest tak nagłaśniany przez prawaków skoro to wielokrotnie większą tragedia dla Polaków i Polski niż Wołyń?
  • Odpowiedz
  • 24
@Kempes Bo był dawno, za czterysta lat też nikt nie będzie rozpamiętywał II wojny światowej, zagłady Żydów czy Wołynia. Na tapecie są raczej świeże tematy a najbliższa rodzina ofiar ludobójstwa na Wołyniu jeszcze żyje i pamięta co tam się działo.
  • Odpowiedz
Mnie ciekawi, dlaczego Potop Szwedzki nie jest tak nagłaśniany przez prawaków


@Kempes: prawaki to głąby, którymi można sterować prościej, niż julkami lgbt? Stare, znałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kempes: już spieszę z wyjaśnieniem, to była po prostu wojna szwedzko polska natomiast Wołyń to po prostu prześladowanie Polaków przez grupy które są czczone na Ukrainie. Mam nadzieję że pomogłem.
  • Odpowiedz
@Kempes: bo ostatecznie "wygraliśmy" - co z tego że 3/4 Polski po potopie #!$%@? ale Szwedzi się wynieśli, a Ukrainie za Wołyń tak na dobrą sprawę się nie odwineliśmy więc boli urażone ego i duma
  • Odpowiedz
via Android
  • 6
@celebert A co za różnica czy była wojna czy też nie?! Znaczy, że jak wojna to jej ofiary są "gorszego sortu"?! Poza tym rzeź wołyńska była także podczas wojny i była na Wołyniu podsycana przez tych, którzy tą wojnę wywołali.
  • Odpowiedz