Wpis z mikrobloga

Ktoś w tym roku już robił albo szykuje się do robienia i ma wycenę przyłączy wodnego i kanalizacyjnego do domu jednorodzinnego. Jak tak to podzielcie się ile metrów przylacza i jaki koszt.

Zapowiada mi się robienie 40m przylacza wody srednica DN40 w tym z 10m przewiertu pod drogą + studzienka wodomierzowa i 60m przylacza kanalizacyjnego DN160 bez przeszkód terenowych i próbuje ogarnąć ile to może kosztować.

Inb4 "popytaj lokalnie", już próbowałem i "firmy z wieloletnim doswiadczeniem" mnie sprawiły że bez kompletnego projektu nie podadzą nawet widełek cenowych.

#budujzwykopem #budowadomu #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #remontujzwykopem #budownictwo
  • 9
@Catmmando polska wschodnia, lokalny konserwator z innej gminy niż moja. Za 70metrow bez przekopu 3800zl. W tym cały materiał 2 zasuwy, wodomierze itd. Do tego za 1000zl studzienka na 2 kręgi betonowe wkopana i wyprowadzony kran. Kierownik z uprawnieniami po mojej stronie.
Miałem projekt uzgodniony w gminie. Jestem w szoku jak ktoś mi mówi 200zl za metr. I później piszą że dom 4000-5000zl za metr trzeba płacić. No ale takie czasy że
  • 0
@GuliVerGut: ta cena 10k to tylko za przekop pod drogą czy całe przyłącze? 15m to była długość całego przyłącza czy tylko przekopu?

@cedric do tej ceny co podałeś to jeszcze dochodzu koszt wkopania rury w ziemię, koparka itp.?
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.