Wpis z mikrobloga

Cześć, zamierzam iść na medycynę ,dokładniej na lekarski mon po mat-fiz-ang. Matury napisałem tak dobrze, że mam wstęp na prawię każdą uczelnie, nigdy nie miałem problemów z biologią i chemią. W podstawówce same 6 i 5 a w liceum trochę gorzej przez okres buntu, natomiast bardzo lubiłem biologię. Pamięć mam bardzo dobrą i potrafię zapamiętać 20 stron a4 wraz z przecinkami i układem zdań w ciągu kilku h. Praca w wojsku i cały ten system nie jest mi straszny. Stąd moje pytanie skierowane do studentów , co polecacie aby nauczyć się przed rozpoczęciem studiów i jakie książki , aby nie być zupełnie zielonym w październiku.

#studia #studiamedyczne #medycyna #lekarz #lekarski
  • 17
  • Odpowiedz
@Tobi131: Nie warto nie dość że jest nadmiar lekarzy, to jeszcze chcesz podpisywać kontrakt z wojskiem na kilkaset tysięcy złotych. Co może pójść nie tak?
  • Odpowiedz
@Tobi131: chlopie, was w roczniku skończy 15 tys ludzi. Teraz kończyło 3500 a było ciężko cokolwiek się nauczyć na stażu.
Jeszcze chcesz jakiś kontrakt podpisywać a potem będziesz uwiazany do budżetówki x lat.
Ja #!$%@?łem na stażu bo to byla jedna wielka farsa.
  • Odpowiedz
@Tobi131: jest niedobór lekarzy chcących pracowac z 8k brutto w szpitalu w #!$%@? gdzie nie masz poz rtg i usg żadnego innego sprzętu. Takich co chcą robic pieniadze w miastach powyzej 100tys ludzi to jest aż nadmiar
  • Odpowiedz
@Tobi131: zacznij od kości, ich elemntów po polsku i angielsku. Ja poszedłem kompletnie ziolony na pierwsze zajęcia i przez pierwsze 2 tygodnie nie robiłem nic tak jak na poprzednich studiach xD A ludzie ryli i #!$%@?, skończyłem w 6 lat bez poprawek
  • Odpowiedz