Wpis z mikrobloga

@thruster: Nie tyle, że go nie lubię, co gość jest najbardziej boomerskim inwestorem jakiego znam. Jedyne co mi w nim nie pasuję, to to, ze przez jego porady ludzie, którzy go słuchają często będą mieć suboptymalne zwroty z inwestycji. Z drugiej strony ci sami ludzie gdyby nie on to wrzuciliby te pieniądze w Amber Gold 2.0 Electric Boogaloo.
  • Odpowiedz
@thruster: Całą przygodę z finansami zacząłem od jego książki Finansowa Forteca, która niesamowicie mnie wkręciła i zacząłem stosować schematy w budowaniu portfeli. Super, że ma aktualne ranklngi lokat, kont. Dodatkowo dodałem investomat i tak zbudowałem poduszkę, portfel krótko, długo, ike
  • Odpowiedz
@thruster: dziaders inwestycyjny, jego p.ie.rdolenie jest dobre jak masz kilkanascie baniek na koncie to sobie mozesz lokowac w firmy dywidendowe i zarobic 4-5-6% rocznie i bedziesz zadowolony, bo mozesz z tego zyc, jak ktos ma kilkanascie-kilkadziesiat tysiecy zl to musi grac agresywniej. podzielic to na akcje trzech agresywnych spolek i liczyc na 50-100% rocznie
  • Odpowiedz
@Tojuztrzeciekonto nie prawda, oglądałem ten film i mówił ze najlepszym krokiem aby to osiągnąć jest założenie firmy a nie praca na etacie a drugą rzeczą którą mówił było to ze zyski będą rosły z roku na rok a nie milion rocznie wiec nie zrozumiałeś
  • Odpowiedz
Chłop całkiem przyjemnie napisał swoją książkę, ze nawet taki leszcz jak ja dostaje na tacy podstawowa widzę, głównie pisze o portfelu długoterminowym ale przecież nikt nie da nikomu dokładnego przepisu jakie akcje kupić żeby mieć 100 zwrotu w rok, na początek z inwestowaniem jak najbardziej się nada
  • Odpowiedz
@thruster: myślę, że dlatego że promuje bezpieczne inwestowanie i nie obiecuję zysków 50-100% w ciągu roku.
Jego priorytetem jest bezpieczeństwo - nie usuwa ryzykownych inwestycji ale daje je do portfela ofensywnego który zwykle nie jest więcej niż 5-10% całości.

Moim zdaniem typ ma mega dużą wiedzę i przekazuje ją w sposób odpowiedzialny. Nie jest dla tych którzy lubią ryzyko.

Jak dla mnie mega duży plus dla tego pana. Najmniej toksyczny
  • Odpowiedz
@thruster: jak dla mnie Ok na start, ale jak już zaczynasz więcej działać to zauważysz ze to co proponuje to jest mega zachowawcze podejście do inwestowania. Przykład z portfelem bezpiecznym, Ok może jak ktoś nie potrafi oszczędzać to to może coś go nauczyć, ale z drugiej strony uzbieranie kilkukrotnosci pensji i lokowanie tego w lokaty bądź obligacje może zajac kupę czasu i niewiele się tak naprawdę w ten sposób nauczymy
  • Odpowiedz