Wpis z mikrobloga

Kilka osób pytało o kalkulator do BK2% a tak się składa, że zajmuje się zawodowo kredytami więc mam dostęp do aktualnych ofert. Udało się takie coś przygotować https://ratahipoteki.netlify.app/ ma sporo błędów ale jest tyle ofert, że czasami ciężko mi to ogarnąć. Dodatkowo to moja pierwsza "aplikacja" bo wcześniej nigdy nie programowałem i już widzę, że da się to zrobić 100 razy lepiej. Jak ktoś ma pytania to zapraszam do kontaktu PS. Jak będzie zainteresowanie to jestem w stanie dodać oferty z banków, które nie działają z pośrednikami( creditAgricole, pocztowy czy BK2 w VELO Bank #kredyt2procent #kredythipoteczny #kredyt
  • 27
  • Odpowiedz
@kozerus: Wychodzi, że na to, że PKOBP ma najgorsze oferte w moim przypadku. A szkoda, bo jest aktualnie jedynym bankiem, gdzie można ogarnąć kredyt na zakup działki i budowę domu.
  • Odpowiedz
@kozerus: Właśnie tak chcę zrobić, co pewnie może być trudne, ale chcę spróbować. Działka bez pozwolenia (chociaż są takie z pozwoleniem i projektem już, ale one akurat mnie nie interesują. Chyba że faktycznie będzie taki wymóg, to coś wymyślę). Z opisu programu wynika, że można przeznaczyć kredyt na taki cel, zresztą zarówno PKOBP, jak i Alior również to deklaruje na swojej stronie. Od PKOBP otrzymałem już w sumie odpowiedź, że wymagany
  • Odpowiedz
  • 0
@derczy: ogarnij to sobie inaczej i masz 2 wyjścia bo jak nie uda się ogarnąć pozwolenia to masz po kredycie.1) bierzesz dowolny kredyt z darmową wcześniejszą spłatą tylko na zakup działki. Ogarniasz pozwolenia i spłacasz ten kredyt innym kredytem(ewentualnie dobierasz w tym banku środki na budowę) lub 2-ga opcja czyli wybierasz taki bank co zrobi kredyt na działkę a następnie drugi kredyt na budowę.
  • Odpowiedz
Jak się nie uda, to będę próbował zrobić to w innym sposób, chociaż jeszcze nie wiem jak. W obu przypadkach, które zasugerowałeś, wyjdzie na to, że finalnie będę miał dwa kredyty, a w dodatku jeden z nich pewnie będzie gotówkowy. No i ten pierwszy kredyt, będzie wpływał na moją zdolność, tak więc nie wiadomo czy wtedy dostanę w ogóle drugi, hipoteczny na dom xd.

Nie rozumiem też pierwszego rozwiązania. Mam wziąć kredyt
  • Odpowiedz
  • 0
@derczy: tak bierzesz kredyt hipoteczny na zakup działki w banku X a następnie robisz refinans kredytu X do banku Y i dobierasz środki na budowę domu. Finalnie masz 1 kredyt hipoteczny.
  • Odpowiedz
@kozerus: To tak, wtedy mam jeden kredyt, ale już chyba nie bk2. Z tego co kojarzę to bk2 refinansować nie można (przynajmniej przez te 10 lat), a zresztą nie mógłbym się pewnie już załapać do tego programu, mając już kredyt hipoteczny.
  • Odpowiedz
@kozerus:
Czy konto wymagane ? Tak
Karta kredytowa ? ---
Koszt karty kredytowej ? Karta kredytowa
Rezygnacja z KK ? 0.1

Co to znaczy 0_o Karta wymagana czy nie ? Skoro rezygnacja kosztuje to jak nie wymagana ?! No i co to znaczy koszt karty kredytowej to karta kredytowa ?

Ubezpieczenie na życie ? 0.0
Okres na jaki wymagane jest ubezpieczenie w miesiącach ? 48

To jak nie ma kosztu i
GOHAN - @kozerus: 
Czy konto wymagane ? Tak
Karta kredytowa ? ---
Koszt karty kredyto...

źródło: kalkulator

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@GOHAN: zaraz to sprawdzę. To wczesna wersja. Chciałem aby generowało oferty z cross-sell i bez niego ale dodatkowo banki dają możliwość odpinania produktów kosztem wyższej marży.
  • Odpowiedz
@kozerus: Interesuje mnie żeby spłacić ten kredyt w 10 lat dofinansowania i zapłacić jak najmniej za dodatkowe badziewie, którego nie chce i nie potrzebuje, tak aby jak najmniej mieć z tym problemu i nie musieć z niczego korzystać. To którą ofertę polecasz 500k+200k wkładu na 30 lat ?
  • Odpowiedz
  • 0
@Serghio: z wyceną jest tak, że dla rożnych typów nieruchomości są rożne kwoty. Dodatkowo dochodzi jeszcze wycena z rynku czy z banku itd. Na ten moment przygotowałem to poglądowo bo są ważniejsze koszty.
  • Odpowiedz