Wpis z mikrobloga

#pracbaza o #!$%@? ale się #!$%@?łem od samego rana. Nic mnie tak nie wnerwia w robocie jak banda bałwanów wiecznie jęcząca, że chce im się spać a do godziny 7 czy 8 rano potrafią opędzlować drugą już kawę i nie dociera do nich, że to jest powodem ich wycieńczenia. Dziś mówię do jednej babki, że jak tak jęczy to niech zacznie się wysypiać i przestanie pić kawę to odpowiada "ja bez kawy nie mogę". Oj #!$%@? chvj mnie strzeli. Jak nie mogę to przez nogę i znowu mogę. Przestańcie pić kawę jak nie potraficie jej pić i tylko potraficie jęczeć. I to właśnie chciałem tutaj wyrzygać.
  • 86
  • Odpowiedz
mówię do jednej babki, że jak tak jęczy to niech zacznie się wysypiać i przestanie pić kawę to odpowiada "ja bez kawy nie mogę". Oj #!$%@? chvj mnie strzeli. Jak nie mogę to przez nogę i znowu mogę. Przestańcie pić kawę jak nie potraficie jej pić i tylko potraficie jęczeć. I to właśnie chciałem


@jolu90: ogólnie ty podchodzisz do tego jak chłop czyli chcesz rozwiązać jej problem, a baby czasami chcą
  • Odpowiedz
@jolu90: Wiesz jak działa kawa? Zawarta w kawie kofeina blokuje receptory adenozyny, jednocześnie przedłużając działanie adrenaliny. W efekcie nasz organizm jest znacznie lepiej dotleniony, a także zwiększa się ilość wchłanianych składników odżywczych dostarczanych do mięśni i mózgu . Podtrzymuje pobudzenie przez około godzinę.
  • Odpowiedz
@jolu90: ja rozwiązałem problem w ten sposób, że wstaję jak się wyśpię, czyli po 10. Ja wstanę wcześniej, to dzień #!$%@?. Oczywiście nie każdy może sobie na to pozwolić.
  • Odpowiedz
@jolu90: To zmień pracę na jakąś linię produkcyjną. Tam od 6 do 14 a potem druga zmiana od 14 #!$%@? składać pudełka, z 15 minutową przerwą.
Ewentualnie zacznij nadzorować pracę młodzików po studiach którzy jeszcze nie wsiąknęli w życie biurowe a mają jeszcze w głowie "w pracy się pracuje za wszelką cenę".
Człowiek pije kawę bo ją lubi a wybrał sobie taką a nie inną ścieżkę zawodową żeby wstać, wyjść, zjeść
  • Odpowiedz
@jolu90: Ło esu coraz więcej amatorów się pcha xD Olejmy na chwilę kawę, pogadajmy o kofeinie.

tl;dr - kawa działa, tylko trzeba umieć jej używać.

Do porządnego skupienia potrzebne są w tej kolejności (w ogromnym skrócie):
1. wysypianie się
2. adrenalina
3. dopamina.

Rano się budzi cię kortyzol, więc hormon stresu. Nie ma sensu z samego rana dokładać adrenaliny, bo jest dużo kortyzolu. Jeżeli się wyspałeś to już jest git. Jak
  • Odpowiedz
bez kitu, są tysiące badań o działaniu kofeiny, a potem przychodzi jakiś janusz do pracy i coś #!$%@?, że po kawie chce ci się spać xD


@AhoCorasick: szkoda tylko że oczywiście ani jednego z tych badań nie przeczytałeś i #!$%@? farmazony nawet nie jak Janusz tylko Grażynka po pięćdziesiątce xD Może klimakterium Ci się zaczęło xDDD poczytaj sobie o wpływie stymulantów na adhd, Dodałabym że po angielsku najlepiej, ale nie oczekuję
  • Odpowiedz
Nic mnie tak nie wnerwia w robocie jak banda bałwanów wiecznie jęcząca, że chce im się spać a do godziny 7 czy 8 rano potrafią opędzlować drugą już kawę i nie dociera do nich, że to jest powodem ich wycieńczenia


@jolu90: Ale wiesz, że są ludzie z innym chronotypem niż poranny, i takie osoby zmuszone do wstawania rano nie są w stanie normalnie funkcjonować a ta kawa jest w stanie zapewnić
  • Odpowiedz
@jolu90: #!$%@? sie i oceniasz ale zle oceniasz powody. Mozesz miec racje co do zmęczenia, ale sam sen to nie wszystko.

Możesz dilowac im opaski co mierzą kroki, a przy okazji mierzą jakosc snu. Wybudzenia, faza rem. Budza w odpowoedniej fazie snu, wtedy pobudka jest lagodniejsza.

A co do przyczyn, skoro muszą pić kawę z rana, tzn maja pracę do wykonania i muszą działać, np myslec na pelnych obrotach, a to
  • Odpowiedz
wiecznie jęcząca, że chce im się spać a do godziny 7 czy 8 rano potrafią opędzlować drugą już kawę


@jolu90: Tu nie chodzi o kawę.
Oni mają w dupie robotę :)
Piątek jest, weekendu początek.
  • Odpowiedz
@WrzeCiOna naprawdę wierzysz, że taka gównoopaska odpowiednio odczytuje fazy snu ?
ściema zwykła. Dopiero topowe sprzęty dają jakieś w miarę zbliżone do rzeczywistości wyniki

na ręce to większość sprzętów nawet tętna dobrze nie wykrywa przy wysiłku fizycznym
  • Odpowiedz