Wpis z mikrobloga

#pracbaza o #!$%@? ale się #!$%@?łem od samego rana. Nic mnie tak nie wnerwia w robocie jak banda bałwanów wiecznie jęcząca, że chce im się spać a do godziny 7 czy 8 rano potrafią opędzlować drugą już kawę i nie dociera do nich, że to jest powodem ich wycieńczenia. Dziś mówię do jednej babki, że jak tak jęczy to niech zacznie się wysypiać i przestanie pić kawę to odpowiada "ja bez kawy nie mogę". Oj #!$%@? chvj mnie strzeli. Jak nie mogę to przez nogę i znowu mogę. Przestańcie pić kawę jak nie potraficie jej pić i tylko potraficie jęczeć. I to właśnie chciałem tutaj wyrzygać.
  • 86
@taktomojekonto po co miałbym linkować do badań w takim wątku xD. Proponuję zacząć np. od przeczytania "psychology and life" zimbardo (nowszego wydania żeby zaraz nie było płaczu że XX wiek a w ogóle to eksperyment więzienny), bo działanie kofeiny to raczej cip cip taś taś psychologii i psychiatrii.
@Emandero: Kofeina działa przez wiązanie się z receptorem adenozynowym który blokuje, ale regularne używanie kofeiny powoduje upregulację adenozyny i zwiększenie gęstości receptorów adenozynowych. A jak receptory są zajęte, to działa słabo. Dlatego najlepiej działa gdy jesteśmy wyspani i nie nadużywamy.
  • 1
Łooo zalogowałem się tera i widzę jakąś burzę tutaj xD. Nie ma żadnej gadki, cenzura jest kawowa. Nie dla kawy i chvj. Ludzie tu nie chodzi o ruch przeciwko kawie tylkp przeciwko ludziom co spią po 5h i chleją kawę na umór krzycząc, że nie mają siły. 0 wysiłku fizycznego, kawa, a do kawy batonik i to ich całe jedzenie w pracy. A po pracy zje jakąś jedną bułkę, łącznie #!$%@? 1800kcal
#pracbaza o #!$%@? ale się #!$%@?łem od samego rana. Nic mnie tak nie wnerwia w robocie jak banda bałwanów wiecznie jęcząca, że chce im się spać a do godziny 7 czy 8 rano potrafią opędzlować drugą już kawę i nie dociera do nich, że to jest powodem ich wycieńczenia. Dziś mówię do jednej babki, że jak tak jęczy to niech zacznie się wysypiać i przestanie pić kawę to odpowiada "ja bez kawy
@jolu90

UWAGA instrukcja jak używać kawy dla niedoedukowanych wykopków:
1.Nigdy nie pij kawy zaraz po przebudzeniu. Poczekaj conajmniej 2 godziny. Żeby się rozbudzić twój organizm musi usunąć adenozyne z mózgu zbyt wczesne spożywanie kofeiny sprawia że zamiast się usuwać kumuluję się. Przez to pare godzin po jest "zjazd". Zamiast tego idź poćwiczyć jeżeli to możliwe
2.Nie pij kawy za późno. Po 12 godzinach od spożycia w organizmie jest wciąż 1/4 kofeiny
3.Kofeina
Zenek: Marek, słuchaj, pamiętasz, jak niedopilnowali i nie kupili smaru do maszyny? Nic mnie tak nie #!$%@?, jak niedbalstwo dyrektorów. Później na nas spada dbanie, żeby maszyna się nie wytarła.
Marek: No #!$%@?!
Zenek: Stefan, a ciebie co najbardziej #!$%@? w pracy?
Stefan: Jak ludzie piją kawę.
do godziny 7 czy 8 rano potrafią opędzlować drugą już kawę i nie dociera do nich, że to jest powodem ich wycieńczenia


@jolu90: wystarczy spojrzec na wyniki wyborow czy nawet sondaze - wiekszosc plebsu nie rozumie zwiazku przyczynowo-skutkowego w ogole, a 95% nie dostrzeze go jesli bedzie godzina przerwy
I to właśnie chciałem tutaj wyrzygać.


@jolu90: chyba Ci kawa zaszkodziła, jakbyś pił lepszą kawę paloną na słońcu przez indian np. to byś się lepiej poczuł