Wpis z mikrobloga

@marek2092: zalaczam wzor pisma

Szanowny Panie/Pani [Imię szefa],

Zwracam się do Pana/Pani z uprzejmą prośbą o przyznanie mi 26 dni urlopu płatnego. Chociaż nie mam jeszcze 10 lat stażu pracy, bardzo doceniam Państwa zrozumienie i elastyczność w tej sprawie.

Pragnę wykorzystać ten czas wolny w celu odpoczynku, regeneracji sił oraz skoncentrowania się na rozwoju osobistym. Uważam, że zapewnienie pracownikom okazji do wypoczynku jest niezwykle ważne dla ich ogólnego samopoczucia, zdrowia i
Mirki mam takie pytanko, jeśli nie mam jeszcze 10 lat stażu pracy to czy mogę się ubiegać o 26 dni urlopu nie wiem jakimś wnioskiem czy coś czy musi być te 10 lat?


@marek2092: Ale wiesz że w ten staż wliczają się wszystkie szkoły ponadpodstawowe więc jeśli masz liceum i 7 lat przepracowanych to na luzaku masz ten wymiar 26 dni?
@marek2092: nie masz nic z tego?
szkoły zasadniczej lub równorzędnej zawodowej – okres trwania nauki, jednak nie więcej niż 3 lata
szkoły średniej zawodowej – okres trwania nauki, jednak nie więcej niż 5 lata
szkoły średniej zawodowej dla osób, które ukończyły zasadnicze lub równorzędne zawodowe szkoły – okres trwania nauki, jednak nie więcej niż 5 lata
szkoły średniej ogólnokształcącej – okres 4 lat
szkoły policealnej – okres 6 lat
szkoły wyższej
na nic się nie napalam pytam tylko czy istnieje jakaś opcja obejścia 10 lat stażu jeśli się nie da to trudno świat się nie zawali


@marek2092: nie, nie ma takiego obejścia.
Możesz spróbować się dogadać ale pracodawca nie ma w tym żadnego interesu, więc o ile nie jesteś z nim w koleżeńskich relacjach to guzik z tego będzie.