Wpis z mikrobloga

czołem Mirki, kupiłem #ps5 głównie ze względu na gry online, jednak przez przestarzały router (150) totalnie nie da się grać, nie ma u mnie światłowodu więc jaki internet z routerem polecieć w przystępnej cenie? zależy mi żeby było chociaż te 200gb limitu. Czy kupić po prostu lepszy router (chociażby 300), teraz internet w Play 200gb za pięć dyszek więc oferta bardzo korzystna
#ps5 #internet #router #gry #gryonline
  • 17
via Android
  • 0
@hadrian3 patrzyłem na ofertę T-Mobile i najbardziej mi odpowiadała na papierze, grasz online normalnie? @patoologiaa w Fifę na PS4 z dwa lata temu normalnie grałem przez neta bez większych przeszkód, teraz odpaliłem NBA2k i nawet nie ma szans zagrać online, od razu wywala chyba że mają takie skopane serwery
@Pyra1
Mirku, do grania w gry przez neta wystarczy nawet 10 megabitów. Kluczem jest to żeby był stabilny. Mozesz mieć i 1000 megabitów na sekundę ale jeśli jest niestabilny ma wysokie pingi i gubi pakiety to nie pograsz komfortowo.

Jeśli opcja mobilna LTE/5G to jedyne wyjście u Ciebie to sprawdź kto ma u Ciebie najlepszy zasięg i tym się kieruj.
Najlepiej to celuj w 5G jeśli nie to stabilne LTE.

W twoim
@misioneos: 10Mbps to już było wystarczająco do strumieniowania całych gier za czasów onlive także bym nie przesadzał. Tak na prawdę to rozgrywka online w większości gier nie potrzebuje więcej niż 100 kB/s, czyli mniej niż 1Mbps.
@Pyra1: Jeśli nie masz innej opcji niż mobilny nrt to przede wszystkim zainwestuj w router z zewnętrzną anteną LTE, wystaw na dwór i dobrze wyceluj, ew. zapłać komuś kto to zrobi. Prędkość nic Ci nie da jeśli połączenie jest niestabilne i gubi pakiety bo te odbijają się po domu zamiast iść do stacji bazowej.