Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki, w ten piątek miałem mieć rozmowę o podwyżkę w pracy z menadżerem. Problem w tym że nagle przyszło z działu hr zapytanie o to żebym przed rozmową od razu opisał swoją sytuację i na co liczę, i oczekują że to dziś dostarczę. Macie rady jak do czegoś takiego podejść? Mam awansować na stanowisko gdzie będę miał teraz ludzi pod sobą itd.
Trochę mnie wkurza ta sytuacja bo generalnie rozplanowałem sobie kilka rzeczy co powiedzieć, a te same rzeczy na piśmie będą bardziej brzemieć słabo moim zdaniem.

Przykład - jeden z klientów których pozyskałem wprost proponował mi że mi zapłaci za zrobienie tego samego projektu prywatnie - nie przez firmę. Jednak nie zrobiłem tego - wolalem zdobyć to dla firmy.
No i jak to opisać zeby to dobrze brzmialo w mailu?

Wiadomo, inflacja to jedna sprawa, ale tej inflacji bylo 15-20% przez rok. Ja chce dostac ok 2 razy wieksza podwyzke w procentach, jak mi daja nowe obowiazki, itd. Mam doczynienia z podwykonawcami - i widze ze oni wszyscy pozwiekszali oplaty po 25-30% nawet przez ten rok.

inna sprawa ze takie rozmowy w pracy o podwyzke mam prawie co rok. zawsze mnie pytali (ale nigdy na pismie) ile bym chcial, i powiem ze nigdy nie negocjowali, zawsze dostalem tyle ile chcialem wiec sadze ze prosilem za malo (a to juz 5 rok w firmie)

#kariera #praca #pytanie #porady #coaching
Branża - nie IT, ale techniczna.



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 6
@mirko_anonim:

Rady od chataGPT:

Rozumiem, że jesteś zaniepokojony tą sytuacją, ale nie martw się - mogę ci pomóc w przygotowaniu tego pisemnego opisu. Oto kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc:

Organizuj swoje myśli: Przed rozpoczęciem pisania zastanów się nad swoimi głównymi osiągnięciami, dodatkowymi obowiązkami i sukcesami w pracy. Uporządkuj te informacje, abyś mógł łatwo je opisać w swoim piśmie.

Bądź konkretny: Opisz swoje dokonania i obowiązki w sposób precyzyjny i zwięzły.
Anonim (nie OP):

@mirko_anonim: wielokrotnie wykazywałem się lojalnością względem firmy odrzucając intratne propozycje współpracy płynące od obecnych jak i byłych klientów firmy


@elperson: Tylko wypadałoby by mieć podkładkę pod te słowa, bo tak to każdy może napisać.


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
Trochę mnie wkurza ta sytuacja bo generalnie rozplanowałem sobie kilka rzeczy co powiedzieć, a te same rzeczy na piśmie będą bardziej brzemieć słabo moim zdaniem.


@mirko_anonim: to inaczej to ujmij ale takie bullet pointy zrob dlaczego jestes dla firmy potrzebny
Anonim (nie OP): wpisz w google
"raport placowy + branza"

HAYS takie robi, ale jest tez kilka innych firm. Jak wytlumaczysz ze w 3 neizaleznych raportach powinno byc x to blizej bedzie.

Po drugie naucz sie liczyc kosztem pracodawcy.
Jak jestes na uop to zmien prace. (Zobacz w ogole ile oni placa kosztu pracodawcy za twoje nedzne netto).

Na b2b juz normalnie mowisz o pieniadzach, ktore oni faktycznie maja Ci zaplacic.