Wpis z mikrobloga

Czytam sobie o #kredyt2procent #kredythipoteczny, i w artykułach jedt warunek iż nie można posiadać mieszkania aby on przysługiwał.

Co w sytuacji z przepisaniem mieszkania na kogoś? Jestem sobie ja, posiadam mieszkanie na własność, przepisuje je na ojca. Wtedy przysługuje mi ów kredyt?
  • 14
  • Odpowiedz
  • 0
@Bpnn: @filipkom89 dziękuje za informacje. Pytam gdyż mieszkanie kończę spłacać zamykając kredyt po 2 niecałych latach. Następne myśle nad domem, ale pewnie koszt jego kredo i tak by przerósł górne widełki programu xD
  • Odpowiedz
@Zoriuszka:

Art. 9a. 1. Bezpieczny kredyt 2% może zostać udzielony, jeżeli:

1) w dniu jego udzielenia:

(...)

b) kredytobiorcy nie przysługuje i przed tym dniem nie przysługiwało spółdzielcze prawo do lokalu mieszkalnego albo domu jednorodzinnego ani jeżeli prawo takie nie przysługuje i w okresie pozostawania w gospodarstwie domowym kredytobiorcy nie przysługiwało osobie prowadzącej z nim wspólnie to gospodarstwo

domowe oraz

(...)

4. Warunek, o którym mowa w ust. 1 pkt 1
  • Odpowiedz
@kureci_paratko: @FLAC

tam są głupsze rzeczy, jak to że nie może z tobą zamieszkać dziewczyna, chyba, że się pobierzecie.


Taka sama prawda jak to, że Franz miał strzelać do papieża. https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/pierwsze-mieszkanie

Czy moja partnerka może się do mnie wprowadzić? Nie jesteśmy małżeństwem ani nie posiadamy dzieci.


Kredytobiorca utraci prawo do dopłat do rat bezpiecznego kredytu 2%, jeśli udostępni do zamieszkiwania lub wspólnego z nim prowadzenia gospodarstwa domowego lokal mieszkalny albo dom
  • Odpowiedz
@GOHAN: Czyli w teorii jak mieszkałeś razem z dziewczyną w wynajmowanym mieszkaniu dłużej niż 12 miesięcy to nie możesz wnioskować o kredyt, w praktyce nikt tego sprawdzać nie będzie bo po co bank ma sobie tracić klientów.
  • Odpowiedz
Czyli w teorii jak mieszkałeś razem z dziewczyną w wynajmowanym mieszkaniu dłużej niż 12 miesięcy to nie możesz wnioskować o kredyt, w praktyce nikt tego sprawdzać nie będzie bo po co bank ma sobie tracić klientów.


@FLAC: Ja to widzę dwojako. Albo interpretacja może być na bazie tego:

Mówiąc o gospodarstwie domowym należy przez to rozumieć gospodarstwo domowe prowadzone samodzielnie przez pełnoletnią osobę fizyczną albo wspólnie przez małżonków lub rodziców co
  • Odpowiedz