Wpis z mikrobloga

czy posiadajac #revolut mozna zagramanicą wyplacic pieniadze z karty ale wirtualnej xD w sensie w polszy mozna, poprzez blik, czy musze bezsensu karte zamawiac ,albo odrazu wybrac iles euro na wakacje i reszte zostawic na koncie i placeniu karta w tel, generalnie nie lubie zbytnio gotowki nosic, ale wiem ze na jakis straganach i #!$%@? czesto tylko gotowka, chodzi o #chorwacja jedziemy niedlugo tam w podroz poslubna i wole wszystko miec ustalone wczesniej, czy aplikacja do parkingow to tylko bmove? czy sa jeszcze inne tego typu ?, nie wiem czy bmove obsluguje wiekszosc parkingow czy tylko wybrane, ostatnio widzialam jakis filmik w ktorym bylo, ze typ mial jakas apke czy cos tam, ze nie musial placic za przejazdy na bramkach tylko mial iles wczesniej zaplacone i innym pasem na bramkach mu sie odrazu otwieralo i pobieralo mu kase z konta za przejazd, ktos wie co to za apkA? #wakacje
  • 11
  • Odpowiedz
niedlugo tam w podroz poslubna i wole wszystko miec ustalone wczesniej, czy aplikacja do parkingow to tylko bmove? czy sa jeszcze inne tego typu ?, nie wiem czy bmove obsluguje wiekszosc parkingow czy tylko wybrane, ostatnio widzialam jakis filmik w ktorym bylo, ze typ mial jakas apke czy cos tam, ze nie musial placic za przejazdy na bramkach tylko


@TrisssMerigold: na wyjeździe warto mieć plastik bo telefon możesz utopić np. :)
  • Odpowiedz
w większości miejsc możesz płacić kartą faktycznie problem jest na wyspach w niektórych restauracjach, oraz z parkingami tak to luz...
  • Odpowiedz
kupiłam pokrowiec z tasiemka do wody xD jeszcze nigdy nie zniszczyłam żadnego tel więc w moim wykonaniu mało realne xd


@TrisssMerigold: są jeszcze dziury w dostępie do sieci. Czasem w roamingu nawet wymuszanie operatora nic nie daje. Np w tym roku miałem ze dwa razy 0 zasięgu w roamingu za granicą w miejscach gdzie raczej być powinien zasięg. Pamiętaj by jakiś zapasowy plastik mieć. Niestety nie pamiętam czy w bankomatach widziałem
  • Odpowiedz
@magicznyfred: no nie nie mają, a odchodzą od gotówki i płacą myślami.
W UK, Danii, Szwecji, Finlandii, Belgii, Francji jest już wiele miejsc gdzie nie zapłacisz gotówką wcale. W Norwegii mają coś podobnego do polskiego blika.
Także awaria terminala/banku etc. I chodzisz głodny.
@TrisssMerigold: zawsze bierze się gotówkę już z Polski w razie czego, jak jedziesz autem możesz wypłacić po drodze.

Cash is king, ostatnio coraz więcej blokad więc tym
  • Odpowiedz