Wpis z mikrobloga

@Blaskun: sorry ale do USA same przegrywy takie jak ja zjeżdżają albo Janusze które wykorzystują. Mam szczęście jedynie że u takiego nie robię. Wiec ze mnie jest amerykanski przegryw ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ToJestNiepojete: Mój ojciec wygrał zielona kartę w latach 80-tych z wujkiem. Wujek wyjechał w 86 ojciec w 89. Wujek wrócił do PL otwierać biznes za zarobiona kase a ojciec został. w miedzy czasie sie urodziłem edukacje skończyłem na poziomie liceum w pl i wyjechjałem tutaj. Jednak tak gówniany start jaki dostałem nie pozazdrościł by nikt. Ale mniejsza. Wyjechałem na zielonej karcie ale juz zrobiłem obywatelstwo.
@NdFeB: No w końcu ktoś pisze z sensem. Zwrócił bym ja gdybym mógł, jednak już za późno. tak jeszcze z maks tysiaka bym dał gdyż wciąż jest lepsza niż 3090TI jednak lepiej dodać te pare stówek i kupić 4090. Ogólnie celowałem na 4070ti, jednak miałem zajebisty deal na procka płyte główna i ram, no i te zaoszczedzone pieniadzę postanowiłem wydać na 4080
@Runaway28: #!$%@?, moi rodzice też wygrali zielone karty, ale wrócili do Polski...
A z ciekawości, po zrobieniu obywatelstwa musiałeś uregulować swój stosunek wobec amerykańskiego wojska mając jednocześnie polską książeczkę wojskową?
Jakieś sukcesy w relacjach z Amerykankami czy raczej niezbyt (chodzi mi tu o kwestię polskości)?
@ToJestNiepojete: Do 27 roku życia mnie pytali czy chcę iść do wojska. na dzień dzisiejszy bym się zgodził ale wtedy byłem zbyt strachwliwy wiec zrezygnowałęm. Przed samym wyjazdem do USA poszedłem na komisje wojskową dostałem kategorię że mogę iść do woja (nie pamietam jak sie to dokladnie nazywa). Jednak z tego co mi wiadomo to polska a USA nie mają jakichś relacji wzgledem poboru imigrantów z PL i regulowania statusu nikt
@Runaway28: Chodziło mi o kobiety czy polskie pochodzenie nie jest dla nich czymś zdecydowanie gorszym, coś jak dla nas Ukraińcy czy może bardziej cyganie. Ale rozumiem, że bez sukcesów zbytnio.

Czyli co do wojska nie musiałeś podpisywać dokumentów, że w razie wojny będziesz członkiem armii? Podobno Amerykanie muszą takie oświadczenie złożyć - draft sign up czy jakoś tak.
@ToJestNiepojete: Sorry niedoczytałem że chodziło Ci o kobiety. Spotykałem się przez chwilę z jedną jednak moja osobista sytuacja nie pozwolilła mi rozwinać tej relacji. No i tak my słowianie zauważyłem że jesteśmy tą gorszą partią dla białych amerykanek (nawet i mniejszości etnicznych). Nie jesteśmy przekreśleni jednak z tego co ja widzę ciężko jest nam znaleźć drugą połwkę w tym kraju. Jedna mi powiedziała że niby miała ochotę ze mną wejść w