Wpis z mikrobloga

#ciekawostki #muzyka #japonia #buddyzm #japonskamuzyka #chiny #korea

Niō (jap. 仁王) lub Kongōrikishi (jap. 金剛力士); język chiński: 哼哈二将 Hēng Hā Ėr Jiàng – w buddyzmie dalekowschodnim groźne postacie strażników (boskich królów lub generałów), stojące po obu stronach bramy wejściowej do świątyń, zwanej Niō-mon (仁王門) w Japonii, a Geumgangmun (金剛門) w Korei, aby chronić teren świątynny przed demonami.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Niō
Nemayu - #ciekawostki #muzyka #japonia #buddyzm #japonskamuzyka #chiny #korea

Niō (j...
  • 15
  • Odpowiedz
  • 0
@Dreampilot: W sumie to zainteresowały mnie, bo jest o nich w piosence. No i śpiewa, że obaj zrobili rzeźbę tego drugiego, aby okazać swoje uznanie, ale nic nie znalazłem na ten temat w internecie. No i też walczyli z tymi rzeźbami w Gantz od 16. odcinka.

Jak masz zdjęcia to chętnie zobaczę, bo to co na szybko znalazłem, to właśnie takie średniej jakości zdjęcia.
Nemayu - @Dreampilot: W sumie to zainteresowały mnie, bo jest o nich w piosence. No i...

źródło: image_2023-07-01_215948290

Pobierz
  • Odpowiedz
@Nemayu: W świątyni Białego Konia na pierwszym planie stoi jakiś strażnik. To nie Skanda tylko prawdopodobnie Guan Yu -- chiński patron/bóg wojny.

Większość zdjęć z komórki ponieważ obawiałem się reakcji bo źle jest odbierane robienie zdjęć w świątyniach.
Dreampilot - @Nemayu: W świątyni Białego Konia na pierwszym planie stoi jakiś strażni...

źródło: P_20191207_121749

Pobierz
  • Odpowiedz