Wpis z mikrobloga

Tak sobie myślę, że nie wymyślono większego scamu i głupoty w 21 wieku niż kryptowaluty xD. Praktycznie odkąd staram się ich używać to napotykam jakieś problemy. "Mordo crypto są zajebiste, użyteczność rośnie, spróbuj innych, widocznie złe próbowałeś". Super użyteczność. Jak się chce przesłać crypto na swój portfel to pomimo że adres jest jeden to jak użyjesz złej sieci to twoje siano przepada xD. Super użyteczność bulwo. Tak jakbyś poszedł do banku i mógł zrobić przelew na swoje konto w PKO tylko w PKO, bo jak pójdziesz do Aliora to już siano nie dojdzie.

Ale najlepsze to mam teraz. Przelałem sobie USDT na swój Metamask przez sieć Polygon. Chciałem kupić tam jakieś shitcoiny przez Metamask, niestety można je kupić tylko przez sieć ERC20. Więc mimo że mam USDT na swoim portfelu to nie mogę ich użyć. Co więcej, nie mogę ich nawet wypłacić bo nie mam MATICA, żeby zapłacić za gas xD. To jest tak #!$%@? głupie że aż śmieszne. Zaorać to w #!$%@? te crypto całe :D

#crypto #kryptowaluty #bitcoin #ethereum
  • 27
@luckylukk: https://www.newsweek.com/clifford-stoll-said-internet-would-die-1995-566797

Technologia jako taka się przyjmie, bo pozwala na wiekszą komponowalność ruchu pieniędzy i różnych papierów wartościowych z protokołami finansowymi, które automatyzują czesc instytucji finansowych. Teraz jest dla wielu niewygodna lub trudna, ale to się zmienia. Portfel Argent ma interfejs prawie jak Venmo i tanie transakcje po zkSync (nie wymaga ETH do gazu). Prawo europejskie też nadaje stablecoinom status pieniądza.

Przykładowo, wzięcie pożyczki pieniężnej pod zastaw akcji trwa minuty, a