Wpis z mikrobloga

Jak zapatrujecie się na "równy podział" wydatków w domu? Załóżmy, że kobieta zarabia 3 razy mniej od partnera. Co miesiąc ponoszą wydatki na prąd, gaz, wodę, czynsz, internet, środki czystości, jedzenie itp.

Jaki podział jest według was sprawiedliwy?

A) Oboje płacą po tyle samo, np wydatki wynoszą miesięcznie 3000zl to oboje płacą po 1500 i ile komu z jego pensji zostanie, to jest jego.

B) Facet płaci rachunki i opłaty a kobieta jedzenie, leki i środki czystości.

C) Oboje przeznaczają ten sam procent swojej pensji - czyli załóżmy po 40% swojej pensji przeznaczają na wydatki domowe, co po zsumowaniu daje 3000zl ale załóżmy kobieta da 1000zl a mężczyzna 2000zl.

D) Facet płaci całość, bo i tak po odjęciu wydatków zostaje mu mniej więcej tyle samo na jego potrzeby co jego partnerce na jej potrzeby, która nie dokłada się wcale, albo nawet więcej.

#logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #ankieta #zwiazki #pytanie #pieniadze

Która odpowiedź jest według ciebie sprawiedliwa?

  • A 53.3% (311)
  • B 7.2% (42)
  • C 33.3% (194)
  • D 6.2% (36)

Oddanych głosów: 583

  • 86
  • Odpowiedz
@wuwuzela1: czyli tak, pracuje, dokłada się, jej zostanie mniej ja własne potrzeby niż jemu z racji różnicy pensji a i tak on ma większe prawo do odpoczynku po pracy a ona mniejsze i musi jeszcze obowiązków więcej wykonywać?
  • Odpowiedz
@Vader-Poland: żeby się nie tłumaczyć za to, że się wydało na np odchodzących kolegów z pracy na składkę 50zl i 50zl na jakieś zakupy w Rossmannie, bo partner odkryje wydanie 100zl i będzie wypytywał na co i po co. Zaufanie swoją drogą ale prywatność swoją.
  • Odpowiedz
@AlienFromWenus: Jeśli ktoś wiąże się z osobą innego statusu materialnego i ma tego świadomość, to jeśli nie z przyzwoitości, to chociaż z rozsądku wybierze wariant C. Dzieląc 50/50 trzeba równać w dół, a to wiąże się z pogorszeniem ogólnej sytuacji i wygody życiowej, no chyba że ktoś będzie jeździł na wakacje z żoną i spał w osobnych hotelach.
  • Odpowiedz
@AlienFromWenus: zasadniczo A, ale może doprecyzuj, czy to jest relacja, w którą oboje wchodzą z założeniem, że będzie na resztę życia i na serio, czy kolejna przymiarka. Niestety, kobiety wyłażą ze skóry żeby albo nie mieszać pieniędzy, albo płacić za "życie" ze środków faceta (gdy ten więcej zarabia) a własne chomikować na boku - bo chcą mieć możliwość #!$%@?, gdy pojawi się lepsza opcja lub inny pomysł na życie. Tak dziś
  • Odpowiedz
@AlienFromWenus: Jezeli facet wklada wiecej siana w zwiazek to kobieta musi to kompensowac zaangazowaniem. Czego nie rozumiesz?

Ale jak wspomnialem, liczb nie znam. Oczywiscie to ze baba bedzie sprzatac i gotowac nie oznacza ze facet nie moze jej ugotowac herbaty czasem czy wynieśc smieci, c nie ?
  • Odpowiedz
  • 1
@AdamES Dokładnie tak jak mówisz. Mam w rodzinie przypadek, para już dobrych 10 lat, z jakiś względów nie ma mowy o ślubie. Ja wiem ze temat śliski, nikt nie mówi o kupowaniu nieruchomości. Ale oni, to siadają po każdych zakupach do stołu i według paragonu sie rozliczają.
W życiu bywa roznie, nie ma co się liczyć co do złotówki. Trzeba podejść zdroworozsądkowo. Nie każdy chłop to zlotowa, nie każda kobieta to pOlka.
  • Odpowiedz
@AlienFromWenus: Generalnie A, ale śmiało mógłbym przystać na C gdyby w grę wchodziło ze strony laski dobre partnerstwo, udział w kosztach "męskich" jak naprawa samochodu, opieka nad bomblem, sprzątanie itd.

Jeżeli natomiast typiara ma tylko tyrać na dom i nic z tego nie mieć a ja bym mógł sobie kupować rtx4090 i rower za 10k to jest to stajnie #!$%@? i nie przyszłościowy układ.

Warto żeby mogła po pracy odetchnąć i
  • Odpowiedz
@AlienFromWenus: dopóki nie ma dzieci to tylko i wyłącznie pół na pół. Jeśli pojawią się dzieci i kobieta musi poświęcić część swojej kariery na rodzinę to wtedy trzeba dojść do porozumienia co do podziału kosztów utrzymania.
  • Odpowiedz
@AlienFromWenus: D to jest kurde jakieś nieporozumienie
B jest ok ale wtedy zaczną się awantury że to kobieta musi wszystko robić
A jest niesprawiedliwe, system kurde z XIX wieku, jak biedny i bogaty zapłacą tyle samo to realnie bogaty zapłacił mniej
Tylko C jest sprawiedliwe i godne, ale z uwzględnieniem podstawowej sumy wydatków,
Trzeba przeliczyć wydatki mniej więcej na osobę ile kto konsumuje i jakie są wydatki ogólne a potem przeliczyć
  • Odpowiedz
od strony czysto zimnej kalkulacji tylko opcja A jest sprawiedliwa.

Natomiast to co jest czysto logicznie/bezemocjonlanie sprawiedliwe bardzo rzadko jest również tym co prowadzi do sukcesu w relacjach międzyludzkich bo ludzie nie są robotami i się kierują emocjami (wbrew temu co niektórzy UberAlfaMensch twierdza na tagu, że 'ja facet. ja tylko logika jak komputer, emocja dla kobiet (ciekawe czemu u facetów aleksytymia tak często występuje..)).

jeżeli ktoś już się decyduje na mezalians
  • Odpowiedz