Wpis z mikrobloga

Hej, szukam możliwie najtańszej opcji #smartwatch #bieganie
Noszę zwykły zegarek i na pewno nie chcę przejść na smartwatcha ale widzę, że przydałby mi się do biegania.
Czyli zależy mi aby mierzył w miarę OK tętno, do tego niech zapisze trening i dobrze jakby opcja wysłania na #strava
Pewnie poszukam nawet używki. I widzę, że jest spoko opcja Huawei Watch Fit ale to jest damski zegarek. Ale w sumie to mi by nie przeszkadzało skoro zakładany raz na jakiś czas.

Czy jest inna sensowna opcja? Bo tego Huawei ogarnę za mniej niż stówkę.
W sumie więcej nie chcę wydawać bo nie potrzebuję NFC, ani powiadomień, ani wyglądu ładnego.

Zakup aby pobiegać i nie potrzebować do tego brania telefonu :)
  • 19
  • Odpowiedz
@rydzo: te, ja też planuję zakupić jakiś tańszy garmin, na próbę a jak się spodoba to potem coś droższego. Ten telefon to jednak wielka udręka dźwigać ze sobą, zwłaszcza że oraz większe wypuszczają.
  • Odpowiedz
ja też planuję zakupić jakiś tańszy garmin, na próbę a jak się spodoba to potem coś droższego


@jezus_cameltoe: dlatego właśnie jest na rynku wtórnym dużo podstawowych modeli ;)
  • Odpowiedz
Każdy wie że do tego używa się paska.


@runnerrunner:

LOL. Może i każdy wie ale i tak używa na nadgarstku bo jest to po pierwsze wygodniejsze, a po drugie nie ma w większości wypadków znaczenia. Pomiar nadgarstkowy jest wystarczająco dokładny i nie nadaje się tylko do krótkich interwałów bo po prostu obarczony jest zbyt duża "bezwładnością".
Poza tym po prostu działa i mierzy co ma mierzyć.
  • Odpowiedz
@bibsz: z nadgarstka mam hrmax 199 na pasie nigdy nie udało mi się przekroczyć 182.
Więc tu nie tylko o bezwładność chodzi
Tak przynajmniej jest fr35 kupionym trzy lat temu za 200 zł.
Z minusów czasami trzeba czasami poczekać na fixa
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1: 199 jako odczyt z aktywnosci czy 199 jako hrmax w aplikacji? Bo dane z aktywności są korygowane i zdążą się iż wysokie hrmax z aktywności nie jest brane pod uwagę jako np podstawa do wyliczania progów.
Z resztą podobnie jest ze spoczynkowym - najniższe odczyty z zegarka są inne niż tętno spoczynkowe.
  • Odpowiedz
@runnerrunner:
Gościu naprawdę możesz osobie twierdzić że zegarek bez pulsometru w 2023 jest spoko rozwiązaniem ale wątpię byś kogokolwiek przekonał bo po prostu lepiej go mieć niż nie miec nawet jeśli nie jest idealny. Ja mam pas i po prostu wisi nie używany a pomiar z nadgarstka sprawdza się wystarczająco dobrze.
  • Odpowiedz
@runnerrunner:
Całe pokolenia sportowców trenowały bez pomiaru pulsu jeśli już uderzamy w te stronę. Z resztą pewnie 95% osób biegających po prostu biega a nie trenuje.
  • Odpowiedz