Wpis z mikrobloga

hej miraski, miło mi poinformować, że w sobotę 17.06.2023 skończyłem szlak długodystansowy VIA Dinarica (biała wersja), robiąc to po 33 dniach wędrówki (start 15 maja). To była naprawdę świetna przygoda i bardzo się cieszę, że zdecydowałam się na spacer tym szlakiem. To był mój pierwszy długodystansowy szlak poza granicami Polski, więc obfitował w nowe doświadczenia.

Nie przeszedłem w 100% zgodnie ze ścieżką gpx z viadinarica. com, ale z wielu powodów nie było to możliwe lub zbyt niebezpieczne w czasie, gdy szedłem , ale starałem się przejść jak najbardziej zgodnie z oryginałem (myślę, że 95% trasy przebiegało zgodnie z oryginalną ścieżką). Także na pewno zrobiłem ponad 1260 km jak w oryginale między innymi przez wiele błędów, gubienie ścieżek czy przez przekraczanie granic.

Niestety szlak jest bardzo zaniedbany, brak oznakowania, dużo krzaków, a nawet brak wyraźnej ścieżki i aby przejść przez niektóre odcinki trzeba korzystać ze ścieżki GPS i gpx. Niejednokrotnie byłem z tego powodu wściekły i sfrustrowany, w jednym z takich miejsc zgubiłem karimatę i selfistick przyczepiony do plecaka. Niemniej jednak uważam, że ta trasa ma naprawdę duży potencjał, aby stać się jedną z europejskich pereł tras długodystansowych, ale w niektórych miejscach wymaga ulepszenia.

Poniżej w komentarzach zamieszczam trochę szczegółów z mojej podróży, może ktoś znajdzie tam coś przydatnego. Jeśli ktoś będzie miał pytanie proszę pisać, postaram się pomóc.

#gory #balkany #podrozujzwykopem #turystyka #viadinarica #hiking #chodzenie #pokazmorde
szaman136 - hej miraski, miło mi poinformować, że w sobotę 17.06.2023 skończyłem szla...

źródło: temp_file.png2633792949579494648

Pobierz
  • 76
  • Odpowiedz
  • 6
@emesc hej, tak jest, sytuacja była taka że kończył mi się prowiant i nie miałem już marek bośniackich ale za to miałem kilka euro w monetach. Pan nie chciał przyjąć euro ale też nie chciał mnie zostawić głodnego więc dał mi jedzonko, bardzo miły gest z jego strony ( ͡º ͜ʖ͡º). Podczas tej podróży wiele razy zdarzyło mi się coś dostać za darmo, choć głównie był to
  • Odpowiedz
  • 0
@prze-kac no muszę wreszcie zwodować kajak w tym roku, bo jeszcze nie pływałem. No ale nie wiem czy uda się odpalić jakąś dłuższą wyprawę, ostatnio góry mnie dość mocno jarają ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 2
@ByczeqFernando rzuciłem robotę w marcu i robię sobie przedłużone wakacje w tym roku, także to prawdopodobnie nie jedyna wyprawa w tym roku, choć ta pewnie będzie najbardziej spektakularna ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 0
@Krupier zgadza się, ogólnie przyszedłem do tego schroniska z nadzieją że uda mi się coś kupić do jedzenia za kilka euro w monetach, które mi zostały (kończyły mi się też zapasy)a nie miałem marek. Pan dał jedzonko i euro nie chciał przyjąć, widząc że jestem w trochę słabej sytuacji ()
  • Odpowiedz
Szanuję podziwiam i ogólnie ciekawa sprawa z takimi wędrówkami.

Jedno co mnie zastanawia to jak wygląda życie/funkcjonowanie gdy człowiek wybywa na miesiąc w taką trasę. (praca, zobowiązania i inne życiowe elementy funkcjonowania).
  • Odpowiedz
aż mi się przypomniała ta typiara co jakiś czas temu chyba nawet znalezisko zrobila co po podobnej przebiezce ze swoim gachem musiała stworzyć teorie ze była pierwsza kobieta która przeszła jakiś tam dlugodystansowy szlak xD
  • Odpowiedz
  • 2
miraski, miło mi poinformować, że w sobotę 17.06.2023 skończyłem szlak długodystansowy VIA Dinarica (biała wersja), robiąc to po 33 dniach wędrówki (start 15 maja).

@szaman136

gdybym nie znał flagi Serbii to nie wiedziałbym o co ci chodzi( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz