Wpis z mikrobloga

@jasha: przez 35 lat życia, uciekałem przez "zbirami" 2x, a przed policją też 2x. We wszystkich przypadkach nie miałem nic na sumieniu. W zasadzie, to nawet bardziej rozumiem, gdy uciekałem przed kimś, kto mnie pobił i chciał okraść z rzeczy, które miałem przy sobie, niż uciekanie przed policją z parku, po którym chodziłem z, nomen omen, psem.

A liczba umorzeń jest tylko o 1 mniejsza niż liczba przestępstw, których byłem ofiarą.
@blurred: lewak oczywiście nie pomyśli, że prawica chce prywatyzacji tylko tych obszarów gdzie obywatel sam może sobie rozwiązać to prywatnie. Armia, policja, sądy to nie jest coś co może być prywatne. Tak samo jak drogi, administracja, ministerstwo spraw zagranicznych itd. Odnosi się do pomysłu bonu edukacyjnego gdzie rodzice sami by wybierali jakiej szkole zapłacą czyli taki kompromis pomiędzy prywatnymi szkołami a publicznym finansowaniem.
@blurred: Jak ktoś chce mieć sprawną służbę zdrowia to poza tym, że płaci haracz na NFZ to i tak musi chodzić prywatnie do lekarzy. Jeśli ktoś chce czuć się bezpicznie to poza tym, że płaci podatki na policje to i tak musi dodatkowo wynajmować firmy ochroniarskie.
brzmi jak zwolennik anarchii.


@RobBobb: anarchia to teoretyczne bezprawie, a nie bezpolicyjność. W anarchii możesz wynająć prywatną agencję ochrony która jest odpowiednikiem obecnej policji.
@JavierDaY: bo łatwiej jest uciec z parku, niż dostać mandat i potem marnować czas w sądzie.

No chyba, że "zgromadzenia" i przebywanie w parkach w czasie kowidu to coś, co powinienem "mieć na sumieniu" ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@RobBobb: anarchia to teoretyczne bezprawie, a nie bezpolicyjność. W anarchii możesz wynająć prywatną agencję ochrony która jest odpowiednikiem obecnej policji.


@malinq: Co to za prawo którego nie ma kto egzekwować? Każdy wtedy będzie tworzył własne prawo/zasady... no to przecież to przepis na anarchię XD

Rządy silniejszego, bogatszego, tego który będzie miał więcej pieniędzy na prywatną policję/swoją policję. Dokładnie tak jak @Kryspin013 napisał.
lewak oczywiście nie pomyśli, że prawica chce prywatyzacji tylko tych obszarów gdzie obywatel sam może sobie rozwiązać to prywatnie. Armia, policja, sądy to nie jest coś co może być prywatne. Tak samo jak drogi,


@inflacja_biedaku: właśnie nazwałeś Korwina lewakiem, bo on chce prywatyzacji dróg.
przez 35 lat życia, uciekałem przez "zbirami" 2x, a przed policją też 2x.


@sasik520: xD
Myślenie na poziomie 'Po o mi zamkni w drzwiach, po co mi rolety, po co w ogóle solidne drzwi, skoro nikt nigdy nie próbowałem się do mnie włamać'.