Wpis z mikrobloga

@Farenhejt: 80m2 powinieneś postawić. Jak masz łeb do excela i niektóre prace pewnie więcej m2. Jak się na tym nie znasz, a jeszcze masz pecha to na 80m2 może braknąć. Kwestia indywidualna. Ale zależy też od regionu i od sezonu, osobiście znam przypadek gdzie różnica ceny styropianu w tym samym składzie sięgała 40% w ciągu roku i odziwo wtedy potaniał.
  • Odpowiedz
@Farenhejt: 4 domy w mojej rodzinie zostały wybudowane w kwotach 450 000 - 600 000 w ostatnich 5 latach. Metraże około 150 metrów użytkowej. Z prac własnych to fundamenty, mury, częściowo dach, płyty GK, ocieplenia w środku i na zewnątrz i ogólno pojęte wykończenie typu panele, malowanie, czasami gipsowanie. Roboty zlecane to posadzki, tynki, dach, hydraulika/ogrzewanie, elektryka, gładzie, okna, drzwi, schody.

W większości przypadków ogród, ogrodzenie i taras praktycznie nieruszone
  • Odpowiedz
@Farenhejt: nie da sie. Moze 35m2 rod na Podlasiu. Ja buduje 180mkw i z wycen certyfikowanych internetowych rzeczoznawcow na wykopie i fejsbuku z renomowanego Instytutu IDZD wynika że dwa miliony zlotych musze liczyc.( ͡° ͜ʖ ͡°) wiec za 600k to tylko rod na Podlasiu.
  • Odpowiedz
@Farenhejt: jaki region kraju? Parter i poddasze użytkowe, razem 100m2 dom bez garażu postawisz za te 600 o ile będziesz pilnował kosztów i szukał ekip i materiałów po okolicy. Jak polecisz bardzo po kosztach to może nawet uda się 100m2 plus garaż w bryle.
  • Odpowiedz
  • 0
@PanieAreczku: Zastanawia mnie jak do tego się mają warunki BK2%, czy stan deweloperski wystarczy, czy w cene domu trzeba jeszcze dodać wykończenie, co sprawi że limit 600k(+200k wkładu lub działka) zostanie przekroczony
  • Odpowiedz
@Farenhejt: stanu, w którym lokal jest wystawiony na sprzedaż. Jak jest za 500k w dev, to dev, jak za 500k wykończony, to wykończony. Kredo bierzesz na kupno w stanie X.
  • Odpowiedz