Wpis z mikrobloga

Ogólnie kupiłem w końcu #rower #rockride XC 100 w #decathlon
Rower stał na wystawie na samej górze, Pan powiedział że osobiście go składał w tamtym tygodniu i nikt na nim nie jeździł, i faktycznie nie było żadnych śladów zużycia, wyregulował mi siodełko, sprawdził przy mnie wszystkie śruby czy aby na pewno są dokręcone, sprawdził hamulce, koła jak się kręcą, przerzutki, no generalnie spoko. Rower zapakowałem do auta i w domu dopiero sprawdziłem, wydaje mi się że przednie koło delikatnie bardzo bije (i słychać też przez ułamek sekundy otarcie o klocek tarczy), czy to się jakoś ułoży? Jak docierałem hamulce to nie czułem żeby mi klamka wibrowała (a przesiadałem się z Krossa Hexagon V3 2010 w którym przednie koło bije bardziej i tam już to czuć), nie wiem czy jutro z tym dzwonić czy pojeździć i się ułoża klocki i opona, nie wyczuwam palcem żeby była obręcz krzywa okiem też nie, jedynie krawędź opony (nadmuchalem w domu około 2 bary ważę 90kg).
W jeździe jak mówię nic nie odczuwam
Druga sprawa to amortyzator, chciałbym go dopompowac, polecacie specjalne pompki czy jakaś zwykła? #pytaniedoeksperta #pytanie #rowery
przodowyryl - Ogólnie kupiłem w końcu #rower #rockride XC 100 w #decathlon
Rower stał...

źródło: IMG20230628191943

Pobierz
  • 7
@przodowyryl pompkę powinieneś mieć do amortyzatora przeznaczona (duże ciśnienie, mała objetosc, ciezko to napompowqc zwyklą) z takim zaworkiem wypuszczającym powietrze z wezyka i uwalniającym wentyl zanim odkręcisz końcówkę od pompki. Jak nie chcesz inwestować, to podjedź do jakiegoś serwisu, żeby Ci napompowali