Wpis z mikrobloga

Mirki zamówiłem na firmę przedmiot z niemieckiego Amazona i zapłaciłem kwotę netto (bez VAT), natomiast produkt został wysłany z polskiego magazynu i dostałem fakturę z naliczonym 23% VAT. Jak rozliczyć VAT w takim przypadku? W moim mniemaniu powinienem dostać fakturę bez naliczonego VATu lub w jakiś sposób go uregulować, bo skoro zapłaciłem kwotę netto to mam jeszcze odzyskiwać te 23%?

#amazon #amazonde #firma #faktury
  • 6
  • Odpowiedz
  • 1
@tymkowy skoro skoro fakturę dostałeś z naliczonym vatem to sobie go odlicz to jest twój rabat liczy się to co na papierze
  • Odpowiedz
@tymkowy: napisałeś to bardzo niejasno. Zakładając że zrobiłeś przelew na 100 zł to dostałeś fakturę na 100 netto czyli 123 brutto, czy na 81,30 netto czyli 100 brutto?
  • Odpowiedz
  • 0
@ChempyTuj: Faktycznie, uściślając - hipotetycznie rzecz na amazon.de kosztowała 119zł (VAT 19%), ja zapłaciłem 100zł a fakturę dostałem na 123zł (VAT 23%).
  • Odpowiedz
@tymkowy to normalne, jak jest wysyłka z polski to tak jakbyś kupił w Polsce i możesz normalnie VAT rozliczyć. Sprawdź czy na pewno Ci ściągnęło kwotę netto, bo jak ja kupowałem sprzęt na Amazon es, który jak się okazało był wysłany z PL to mi ściągnęło kwotę brutto. Tzn później sobie ten VAT odzyskałem, ale trochę nie ogarniałem czemu mu z karty próbuje ściągnąć więcej niż mam wpłacone na poczet zakupu
  • Odpowiedz