Wpis z mikrobloga

@Ar_0: nie dostaniesz takiego pytania, odpowiedź zazwyczaj brzmi, że do takiej sytuacji nie dojdzie, bo takie skrzyżowania są na bardzo mało ruchliwych drogach, albo ktoś musi komuś ustąpić
@Ar_0 3 jest najbliżej. Kiedyś widziałem filmik jak to jest w stanach gdzie jest dużo takich skrzyżowań i wychodziło na to że pierwszeństwo ma ten kto wjedzie pierwszy a pozneij prawa ręka
@Ar_0: W stanach na każdym takim skrzyżowaniu stoi znak stop dla każdego i pierwszeństwo ma ten co dojeżdża pierwszy, czyli: 3, 4, 1, 2. Zgodnie z Polskim prawem, to jest sytuacja nie do rozwiązania ;)
@Ar_0: Dziękuję za dodanie grafiki mojego autorstwa opublikowanej pierwotnie w podręczniku "Encyklopedia Kierowcy" i aplikacji z wykładami na prawo jazdy.

Jest to "paradoks" skrzyżowania równorzędnego. W czystej teorii wg przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym z sytuacji pokazanej na grafice nie ma wyjścia. Pojazdy na zawsze muszą pozostać w zapętleniu:
Kierujący pojazdem nr 1 jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdowi nr 4, kierujący pojazdem nr 2 jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdowi nr
@Ar_0: miałem podobną sytuację, na początku wszyscy byli zdezorientowani, następnie zaczęliśmy się śmiać, wyszliśmy z samochodów, podaliśmy sobie ręce w celu uczczenia tak nietypowej sytuacji. Wymieniliśmy się numerami, do dziś utrzymujemy kontakt ( ͡° ͜ʖ ͡°)
3; 4; 1; 2 zasada prawej ręki. A dlaczego 3 pierwszy? Bo pierwszy dojedzie do skrzyżowania choć normalnie wszyscy są na tyle blisko że by się zatrzymali i zasadą uprzejmości ktoś by pojechał pierwszy.
via Android
  • 1
@fizzly

@troglodyta_erudyta: cięzko mi się rozstać z tym gównianym portalem dzięki tego typu komentarzom xD


nawet nie wiesz jakie miałem WTF gdy przed chwilą zobaczyłem 79 powiadomień xD

@marcin-figarski

@Ar_0: Dziękuję za dodanie grafiki mojego autorstwa opublikowanej pierwotnie w podręczniku "Encyklopedia Kierowcy" i aplikacji z wykładami na prawo jazdy.


jak apka jest również Twojego autorstwa to bardzo dziękuję za nią, właśnie z niej szkolę się na A :). Mam nadzieję,
via Android
  • 0
@marcin-figarski byłaby promowana gdybym zamieścił tam info, że screen pochodzi od ZdamyPrawko.pl. Sorki, o 5 rano nie myślałem o tym, w sumie mało co myślałem xD. Sam siebie zgłosić nie mogę ale może spróbuj Ty, wybierz opcję "inne" i napisz aby któryś z modów edytował wpis dodając info skąd jest screen