Wpis z mikrobloga

Borze czemu system rozmiarów spodni nie jest jakoś zunifikowany, zaraz mnie #!$%@? strzeli. Jakieś XL M S, tutaj 34-48, tutaj podają długość nogawki, co to kurrwa jest "164-124/110", 34/36 czy W34 L36?
#!$%@? powinna być norma, że każdy sprzedawca spodni podaje długośc nogawki zewnętrznej, wewnętrznej, szerokość, stan z przodu, tyłu, szerokość przy kostce, szerokość przy stanie i #!$%@?. Powinny być audyty i powinien wejść audytor w towarzystwie wojska, i jak norma rozmiarowa spodni nie jest przestrzegana to krótki sąd polowy i firma się kończy z hukiem.

Było sobie C&A, było sobie Angelo Litrico, był sobie Slim Fit, szedłem wiedziałem, że jak znajdę W35 L36 to będą dobrze leżały. Pal licho, że te spodnie wytrzymywały rok, a kosztowały przed wojną 150zł. A teraz Angelo Litrico nie ma, a ja nie mam w czym chodzić, bo nie znam swojego rozmiaru.

#modameska #frustracja #zdrowiepsychiczne #spodnie #zalesie
CXLV - Borze czemu system rozmiarów spodni nie jest jakoś zunifikowany, zaraz mnie #!...

źródło: image_2023-06-25_220626336

Pobierz
  • 6
@CXLV: generalnie rozmiarówki to jest straszna patologia, każdy sklep podaje wymiary w formacie, jaki mu się podoba, i ustala sobie wymiary też takie, jakie mu się akurat przywidzą. Jeansy mają swój własny system, materiałowe spodnie jeszcze inny, dresy też inny. A górne części garderoby to już w ogóle chaos totalny. Do tego stopnia, że przed zakupem czegokolwiek muszę przejrzeć komentarze, czy aby na pewno rozmiar M to rozmiar M, a nie
@cutecatboy: Generalnie bardzo duży problem z tabelami rozmiarów w sklepach obecnie też jest taki, że męskie ubrania zaczęli robić tak żeby łatwo było je kupować dziewczynom co już totalnie ostatecznie posrało rozmiarówki i właśnie dla tego jak coś oversize bardzo często to na przykład nie jest t-shirt szeroki a długi to samo ze spodniami. Jakoś SSG może mieć rozmiarówki swoich spodni w systemie S, M, L, XL, XXL i jest jest
@CXLV: To w bardzo dużej mierze kwestia tego, że obecnie męskie ubrania zwłaszcza w sieciówkach zaczęły być produkowane w sposób taki, aby dziewczynom łatwej było kupić ubrania dla siebie co już jak wcześniej napisałem ostatecznie posrało rozmiarówki. Nie wiem jak jest teraz, ale ja to ogarnąłem po tym jak w croppie zaczęli robić unisex kolekcje + im się rozmiarówka zmieniła o jeden w dół tak samo w house i reserved oraz
@CXLV: są to po prostu rozmiarówki z różnych państw plus mogą być różne fasony. Jeśli nie ma przy produkcie podanych dokładnych wymiarów, to musisz sprawdzić z jakiej rozmiarówki korzystają i porównać ją z wymiarami swoich spodni i dobrać najbardziej zbliżone
164-122/110 164 to zapewne wzrost, 122/110 nie jestem pewien. W34 L36 oznacza że wg danej rozmiarowki w pasie rozmiar 34, a na długość rozmiar 36.
A na przykładzie marynarek możesz mieć