Wpis z mikrobloga

Im jestem starszy tym bardziej gardzę policją.

- Chowanie radiowozów i samego siebie za płotami, banerami, słupami i żywopłotami niczym jakieś pozbawione godności istoty.
- Umarzanie wszelkiej maści kradzieży.
- Pretensjonalny i pouczający ton, pomimo tego, że jeszcze 20 sekund temu taki policjant / policjantka chowali się w krzakach, żeby tylko mandat się zgadzał.
- Kompletnie upolitycznieni przełożeni, którzy wydadzą każdy rozkaz, żeby partyjniak popatrzył na nich przychylnym okiem.
- Wcześniejsza emerytura, pomimo niemal zerowego ryzyka zawodowego.

Może mi ktoś wytłumaczyć co kieruje ludźmi, którzy chcą "pracować" w tej formacji? Przecież trzeba być zupełnie pozbawionym godności i wstydu.

#policja #kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 71
  • Odpowiedz
@RoobRoys: wiek tu nie ma nic do gadania, u mnie jest na odwrót bo starsy popierają dobrą zmianę i coraz bardziej są za policją - a po prostu normalny czlowiek im ma więcej doświadczenia z policją i widzi jak traktuje innych, tym wyrabia sobie lepszą opinię na ich temat
  • Odpowiedz
I nawet nie tyle przepisami co po prostu przestrzegać limitu prędkości XD


@Mandarex: U nas te znaki z limitami są pozbawione jakiegokolwiek sensu. Jadąc przez niemieckie wsie znak końca terenu zabudowanego kończy się równo z domami, a jak stoi gdzieś dalej jeszcze jakiś dom to już jest poza terenem zabudowanym. U nas znak zaczyna się prawie 400 m przed pierwszym domem i jedziesz jeszcze praktycznie pomiędzy polami i zabudową przemysłową. I
  • Odpowiedz
  • 0
@RoobRoys W sumie to chciałbym, żeby brakło kiedyś Policji to takie sebixy jak ty szybko by zmieniły zdanie i zobaczyły jak bardzo jest potrzebna ta formacja i jak wiele rzeczy robią dziennie, które zapewniają bezpieczeństwo przeciętnemu obywatelowi.
Z resztą, ukradną Ci rower to pierwszy do nich polecisz.
  • Odpowiedz
@Boriskov: Myślę, że są tak przejęci wszelkiego rodzaju kradzieżami, że szukają tych wszystkich zgub za banerami, krzakami, żywopłotem i za innymi przeszkodami. Tak wielkie jest ich zaangażowanie.
  • Odpowiedz
@RoobRoys: + zostawianie radiowozu w niedozwolonym miejscu na sygnałach świetlnych (że niby mają "akcję"), żeby móc spokojnie zrobić zakupy w Żabce.

Ostatnio zauważyłem.
  • Odpowiedz
  • 0
@RoobRoys Jeżeli zostały wykonane wszelkie możliwe czynności i na obecną chwilę nie da się ustalić sprawcy kradzieży to co ma Policja zrobić? Nie wiem czy wiesz, ale przestępcy nie mają napisane na czole swoich danych osobowych i nie wszyscy są z gangu Olsena. Jest wiele spraw, w których uda się ustalić sprawcę czynu zabronionego, ale również jest od groma spraw, gdzie się to nie udaje.
Po drugie nawet jak sprawa jest umorzona
  • Odpowiedz
  • 0
@kemek I co zrobiłeś z tym fantem bystrzaku?

P. S. Podpowiem, że w Żabkach też dochodzi często do kradzieży, więc nie każda wizyta policjantów w sklepie to zakupy.
  • Odpowiedz
@Nanuno: Panie Funkcjonariuszu, jeśli policja nie jest w stanie ustalić sprawcy kradzieży, jej obowiązkiem jest rekonesans pobliskich terenów wiejskich w celu znalezienia miejsca adekwatnego do niemal idealnego zamaskowania swojej obecności celem nabicia konkretnej ilości pieniążków z mandatów, co by Szanowny Komendant był zadowolony i miał czym się pochwalić u funkcjonariusza partyjnego. Po wyjściu z krzaków należy natomiast stosować mocno pouczający i morlizatorski ton, aby nadrobić staty moralne wynikające z braku skuteczności
  • Odpowiedz
  • 0
@RoobRoys Dobra, wystarczy. Myślałem przez moment, że Twój rozum szympansa choć trochę zrozumie, że myślenie chłopskim rozumem to nie jest dobra droga, ale jak widać żadna wiedza i fakty nie trafiają do twojego pustego sagana, także pora odizolować Cię na #czarnolisto.
  • Odpowiedz
@Mandarex: Bo znaki są tak z dupy często poustawiane, że każdy je ignoruje. Jak masz na odcinku 3km znak koniec terenu zabudowanego (90km) za 20m masz 70 a zaraz za nią 50 (w szczerym #!$%@? polu) i trochę dalej znowu masz 90 - 40 bo lekki zakręt i znowu 90 by zaraz był teren zabudowany. Idzie #!$%@? dostać.
  • Odpowiedz