Wpis z mikrobloga

Mam teorię tego co się dzisiaj stało. To był po prostu nieudany pucz. Ale jak najbardziej prawdziwy. Jestem przekonany, że Prigożyn był tylko jednym z jego elementów. Jego rolą był marsz na Moskwe a w tym czasie pozostali puczyści, mieli swoje zadania od wykonania w Moskwie. Efekt miał być taki, że Prigożyn wchodzi do Moskwy, nie natrafia na większy opór. Wojsko i milicja dołączają do niego, Putinowcy są obalani i władzę przejmuje ktoś już przygotowany. No i coś tamtym nie pykło. Prigożyn się wywiązał ze swego zadania ale wiedział, że sam z 5k najemników Moskwy nie podbije. Dostał sygnał, że dali dupy i na prędce wymyślił jakiś powód, żeby się wycofać. Jak dla mnie to jest jedyne słuszne wyjaśnienie. Zresztą nie trzeba daleko szukać w historii. W 2016 w Turcji również była podobna próba zamachu stanu. Tylko, że tam puczyści nie zdążyli uciec.

#rosja #ukraina #wojna
  • 12
  • Odpowiedz
W 2016 w Turcji również była podobna próba zamachu stanu


@banzi: chodziły plotki, że Erdogan sam sobie zorganizował zamach stanu, żeby pozamykać przeciwników ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@banzi: a co Lukaszenka robi w tej historii? Mialby byc jednym ze spiskowcow? Pierozek do niego zadzwonil i szybko przekonal by go przyjal, a potem Putinowi nie oddal bo... bo tak?

Jesli ta teoria jest prawdziwa to Putin sie pewnie bardziej zdziwil niz my, bo pucz sie zakonczyl bez zadnego jego udzialu

Szczerze, tak na szybko myslac mi sie wydaje ze moze Pierozek zdradzil, ale swoich ludzi, ci co poszli za
  • Odpowiedz
@szklarskaporeba: Już nie jest. Pieskov ogłosił że postępowanie karne zostaje oddalone. Putin nie może tak po prostu stanąć przeciwko grupie Wagnera bo grupa Wagnera sprowadzi wszystkie działania militarne Rosji po za dawnymi granicami ZSSR. Drenaż surowców z Afryki, akcje na bliskim wschodzie etc to wszystko jest obsługiwane przez najemników z grupy Wagnera.
  • Odpowiedz