Wpis z mikrobloga

#pizza

pierwsza picka z mąki caputo za mną (wyprosiłem w ankietach auchan i w końcu można legitnie kupić xd), ciasto wyszło gorsze niż ze zwykłej t550, ale jak na pierwsze i tak gituwa, troche pokombinuje z hydro i pewnie znajde złoty środek. wypiek oczywiście w zwykłym piekarniku z grillem, oszukiwaniem termostatu i na płycie granitowej z castoramy xd
  • 11
@hsossd: ja robie z przepisu vito z mąki 00 jakieś polskiej 11g białka i nie wiem czemu nie robią się wiązania glutenowe. U niego jest jak taka fajna ciągutkowa a u mnie taki kapeć co się rozrywa ledwo się dotknie.
Niby kuźwa proste, a jest dużo do nauki tylko nie wiadomo co.
@Pupeteu ja robię z kalkulatora, konsystencja ciasta przed upieczeniem była gites, moze delikatnie zbyt sztywne, dlatego zawinił błąd techniczny w pieczeniu lub musze poeksperymentowac z hydro
@Pupeteu: Nie kupuj polskich mąk 00, bo to tak jakbyś kupił we Włoszech polskie pierogi ;). Kup mąkę tortową najlepiej jakąś taką w miarę lokalną i patrz by miała sporo białka. Ja zauważyłem że sporo lepsze jest ciasto gdy dodaje się wodę mineralną, albo taką kranówkę która była przegotowana.
@K-S-: dzisiaj właśnie pierwszy raz mi wyszła i rozciągnąłem sobie ciasto metodą slap and fold ( ͡° ͜ʖ ͡°). Już planuje ogarnąć jakiś selgros czy makro pod kątem mąki włoskiej.

Co wtedy zrobiłem źle:
1. Dodałem miód przez co ciasto za bardzo urosło i porobiły się kratery, teraz zrobiłem bez cukru i tak urosło. Jak nie ma się wprawy lepiej w ogóle nie używać cukru do rośnięcia
@Pupeteu: Noi jest git. Ja ostatnio zmieniłem strategie, mniej bawię się w idealne ciasto a bardziej dbam o dobrze wygrzany piekarnik i mało wody na cieście. Do tego robię pizze tylko z sosem i małą ilością sera, i po kilku minutach w piekarniku dodaje więcej sera i jakieś składniki.
@Pupeteu: 60%
Ciasto wyrabiam jakieś 20min, robię kulki i ładuje je do lodówki na minimum 12h, następnie wyciągam ciasto i zostawiam je tak na godzinę by wyrosło. Często wyrabiam je jeszcze raz.

Ogólnie staram się działać tak jak w pizzeriach gdzie ciasto robi się wieczorem, a później z niego cały dzień robi się pizze. Oni nie śledzą wszystkiego co do minuty.