Wpis z mikrobloga

@Kopyto96: Częściowo się zgadzam z Twoją opinią. Niezależnie od sytuacji nie powinniśmy dawać się ponosić tak ekstremalnie negatywnym emocjom.
Minimum samoświadomości wystarczy, żeby zobaczyć, że to też jest forma zezwierzęcenia.

Ale uważam, że pomijasz jeden bardzo ważny fakt: w Rosji społeczeństwo od dziecka uczone jest, że wojna jest ważna, chwalebna, słuszna, itp. Tam nie ma przekonania, że wojna to coś złego.
Ich mentalność jest taka, że jak ktoś im zabiera to
@cerbera: Normalny mający dostęp do różnych źródeł informacji, a nie propagandy mówiącej na każdym kroku, że wszystko jest OK i nikt nie ucierpi. Po co masz się źle wypowiadać o wojnie jak Cię to bezpośrednio nie dotyczy (nie jesteś bombardowany ani nic?)
@bartekppp: Napisalem ci ze mysle ze ludzie w Niemczech przejmowali sie gdy ich kraj byl bombardowany nawet pomimo ze byl to tylko przemysl. Ty mi wyskakujesz ze w niemczech nie bylo normalnych ludzi a wszyscy lykali taka propagande, ze po tym jak rozpetali wojne na calym swiecie a nad glowami lataly im samoloty wroga,zrzucajac bomby to mowili to mnie nie dotyczy, pora na herbatke
@cerbera: „Niemiecka ludność cywilna nie miała żadnych bezpośrednich doświadczeń z działaniami wojennymi. Niemcy nie były okupowane, jak inne państwa przez Niemcy zajęte, czyli ludzie nie mieli tej świadomości, co znaczy okupacja” – tłumaczył w rozmowie z Polskim Radiem historyk prof. Bogdan Musiał.
@chromypies ale wiesz, że ruskie psy okupowały nasz kraj przez czterdzieści lat i nawet nie przeprosiły? Czy czterdzieści lat kradzieży wszystkiego poza octem to nie jest powód do nienawiści? HWDR
@xkitu: A Niemców też mogę nienawidzić do kości czy nie bardzo, bo to pisowskie i ogólnie nie po europejsku? Może się w większym stopniu zmienili niż ruskie, ale też jakiegoś zadośćuczynienia i wielkiej skruchy nie widzę, o lipnej denazyfikacji nie ma co mówić nawet. Zresztą mi nie przeszkadza niechęć do ruskich, też ich nie lubię, też kibicuję Ukrainie i mam nadzieję, że Rosja dostanie w dupę. No ale takie zezwierzęcenie jakie
niektóre wykopki tak już są nagrzane, że mogłyby ruskich zakopywać żywcem, takie dzieci też


@chromypies: Te #!$%@?, które „już były ubrane"? Mogą sobie co najwyżej strzepać do filmików z wojny.