Wpis z mikrobloga

Jeszcze wczoraj naprawdę nie chciałem uwierzyć w przewrót wojskowy w Rosji, to było po prostu aż za bardzo niedorzeczne, nawet jak na Rosję.

A jednak.

Gdy rosyjskie samoloty są zestrzeliwane głęboko na terytorium Rosji to nie powinno być już żadnych wątpliwości - w Rosji trwa właśnie przewrót wojskowy.

Mam nadzieję, że wojna domowa zakończy się tzw. remisem cmentarnym ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ukraina
Pobierz waro - Jeszcze wczoraj naprawdę nie chciałem uwierzyć w przewrót wojskowy w Rosji, to...
źródło: FzYDY_bX0AE1s_O
  • 17
@waro: mi to równanie wciąż się nie dodaje. Prigożyn jest za mały, on powinien dostać dostawe amunicji bezpośrednio w potylice juz za to co mówił w ostatnich dniach. Sam Wagner to nie jest siła zdolna przejąć władze.

Chyba że ktoś wpływowy gra w ich drużynie ale tego nie wiemy.
@thorgoth a dlaczego nie? prigozyn jest twarzą, namawia tagrze wojska do przyłączenia się, idzie razem z ludźmi, nie chowa się. Też nie wiadomo jakie ma znajomości, Putin od dawna próbował jakoś mieć kontrolę nad wagnerowscami co mu nie wychodziło.
Jeszcze wczoraj naprawdę nie chciałem uwierzyć


@waro: Ja szczerze powiedziawszy, nie chciałem wierzyć w konflikt z prigożynem i zerwanie się go ze smyczy. Byłem przekonany, że to sterowane rozgrywki. Tym bardziej, że jeszcze wczoraj prigożyn zostawił putinowi furtkę, atakując tylko szojgu i gerasimowa. Jakkolwiek co by się w rosji nie działo dalej będą tam rządzić służby, nawet jeżeli parę głów z góry poleci.
@fraciu: dlatego że PMC Wagner jest za mały.
To jest formacja mniej liczna od samego GRU, do tego ostatnio ponoć częściowo rozformowana i puszczona w rosje. Nie jest to też sekta żeby umierać za swojego guru tylko banda kryminalistów, im jest wszystko jedno kto rządzi byle mogli gwałcić i rabować.

Już na tt czytałem głosy "hehe ruska armia druga w rosji, po wagnerze". To gimbazjalne, jeśli nikt za nimi nie stoi
@thorgoth no nie wiem, o ile na Ukrainie faktycznie brali wszystkich i mielili na froncie tak mieli bardzo dobra kadrę, starszych doświadczonych wojskowych, pewnie też z znajomościami. sam prigozin mówi że ma 25 tys, ludzi przy sobie a w rezerwie też dużo. Do tego zna pewnie całą logistykę dlatego przyjmuje bez problemu bazy.
Nie mówię że jest ikoną ale możliwe że wosjko, ludzie też są zmęczeni ta wojna i sami widzą że
Moim zdaniem właśnie to że idzie on osobiście a nie z bunkra na Uralu wydaje rozkazy to dużo.


@fraciu: pewnie tak jest. Pewnie też trochę trzyma wojskowych na froncie za jaja, bo wygląda na to przejął Rostów, przez który idzie CAŁA ruska logistyka.
Natomiast armia lądowa+marynarka+lotnictwo+policja+inne resorty siłowe to razem 15 razy więcej ludzi niż ma dyspozycji Prigożyn. Powinien zostać zgnieciony samą różnicą skali, dlatego napisałem że mi się to nie
@thorgoth zapomniałeś, że ruscy prowadzą wojnę z Ukrainą więc nie mogą od tak wycofać ileś batalionów z frontu bo zaraz ukraincy przełamią obronę i będąmieli problem. nie mogą zebrać żołnierzy z całego kraju od tak. muszą dysponować tym co mają a większość jest na Ukrainie.
@mszto: tzn. jak to nie mogą? Wszystko mogą tylko im sie front załamie na ukrainie ale gdy kreml będzie zagrożony to wybór będzie prosty.
Ale nawet jeśli liczyć tylko siły które pozostały w rosji to i tak Wagner jest za mały. Czegoś w tym równaniu brakuje.
No albo niczego nie brakuje i cała impreza się szybko skończy.

muszą dysponować tym co mają a większość jest na Ukrainie.

Nie jest. Sama marynarka
@thorgoth ale zanim też ściągną z frontu to trochę minie do tego czasu to Wagner może być pod Moskwą. Im tak dobrze idzie bo nie mają na swojej drodze żadnych umocnień. Aby wygrać bitwę nie potrzeba mieć większej armii tylko przewagę na pewnym odcinku.
@mszto: sama Rosgwardia Zołotowa (Denaturova) jest liczniejsza od Wagnera a jest skoszarowana na miejscu w Moskwie, dodatkowo jest jeszcze choćby OMON.
Żeby pucz się udał ktoś znaczący musi przejść na strone Prigożyna
@thorgoth no właśnie się przygotowywuja do obrony. zebranie ludzi, sprzętu i przygotowanie się do walk trochę trwa, nie zorganizowane starcie jest z góry skazane na porażkę. Rosgwardia podzielona jest na okręgi i część z nich też jest na Ukrainie. nie wiem ilu ich jest w Moskwie obecnie.
przygotowanie się do walk trochę trwa, nie zorganizowane starcie jest z góry skazane na porażkę.


@mszto: no i ci jadący jeepami przez pół rosji wagnerowcy są przygotowani do walki a skoszarowana w moskwie rosgwardia nie i jest "skazana na porażkę"? I pierwszy raz w historii 50k luda bez trudu opanuje 10 milionowe miasto?

Kupuje to ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@thorgoth nie muszę zajmować całego miasta wystarczy, że zajmą kluczowe budynki xD przecież zajęli rostow nad donem i Woronez a to są duże miasta xD
@mszto: nieporównywalne z Moskwą. I nikt nie opanuje najważniejszych budynków bandytami na jeepach.

Jak narazie to mamy do czynienia z papką informacyjną. Nikt nie jest w stanie wiarygodnie stwierdzić czy Prigożyn ma choć 10k ludzi gotowych do ataku na stolice.
Jeśli nikt nie przejdzie na stronę Wagnera to "rewolta" skończy się bardzo szybko.