Wpis z mikrobloga

@bartja: @Odchod_Pasywny I to wbrew pozorom wcale nie jest taki zły i głupi pomysł. Sam jako osoba stroniąca od kontaktów seksualnych za tym jestem, ale w nieco innej formie.
Mężczyźni mieliby obowiązek oddawania nasienia do banku spermy, a kobiety by rodziły dzieci. Oczywiście w zamian za pewne przywileje.

Coś podobnego funkcjonuje w Szwecji, gdzie kobiety same z siebie są za takim rozwiązaniem. Skoro rola faceta i tak najczęściej się sprowadza do
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@blargotron: Popierają samozapładnianie bez bezpośredniego udziału mężczyzny.
Wbrew pozorom, to bardzo korzystne prawo dla kobiet i par jednopłciowych. Wszelkie kobiety co tak bardzo nienawidzą mężczyzn jako pierwsze powinny wspierać to prawo.
@blargotron: Jak najbardziej. To samo ze służbą zastępczą. Teoretycznie dla obu płci, ale w praktyce bardziej dla mężczyzn. W Danii dla mężczyzn.
W Norwegii dla obu płci. W Finlandii ewidentnie tylko dla mężczyzn. Finlandia to w ogóle ciekawy przypadek bo ten kraj był już wiele razy oskarżany przez Amnesty International za karanie więzieniem odmawiających również służby zastępczej. Służba zastępcza też ewidentnie trwa dłużej niż służba wojskowa, nawet w porównaniu do innych
@Xing77: No to w takim razie gówno kogokolwiek powinno obchodzić czy i ile szwedek chce być zapłodniona, każda powinna (po wcześniejszym przydzieleniu kategorii jak bydłu).

I żeby mnie nie zrozumiano: jak libertarianin, nie jestem zarówno za przymuszeniem do wojska jak i produkcji dzieci, wojsko powinno być zawodowe, a pieniądze skoncentrowane na nowoczesnym uzbrojeniu. To powinna być jedna z podstawowych usług państwa dla obywateli, w zamian za ich pieniądze.
@blargotron: Dokładnie.
Zapominasz tylko że Skandynawia to przerost państwa opiekuńczego nad rozsądkiem, a nie żaden libertarianizm. Tajwan jest również bardzo lewicowy, ale z racji na niską populację i zagrożenie ze strony Chin muszą iść tą drogą.

Finlandia to ewidentny nacjonalizm pod tym względem. Bardzo ciekawy przypadek pod względem naruszeń praw mężczyzn. Finowie jednak mają w dupie uwagi AI. To prawo pozostało już od czasów walk Finlandii z Rosją.
W Korei Południowej,Szwajcarii,
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@blargotron: Ja bym powiedział że przykładem takiego kraju jest Japonia, pomimo prawicowej kultury. Nie jest to może kraj libertariański z politycznego, a przede wszystkim społecznego punktu widzenia, ale mentalność Japończyków i ich umiarkowanie w wielu aspektach to jest imo dobry model do naśladowania. Tak, wiem że w Japonii jest sporo grup prawicowych co bardzo chętnie by przywróciły prawo szogunatu i puszczają muzykę wojenną w centrach miast (sic!), ale mimo wszystko też
@Xing77: Japonia ma wojsko przecież (SDF), tylko nie nazwane wojsko. Pamiętam to z gry Metal Gear Solid: Peace Walker bo tam jest trochę o tym mówione przy okazji backstory jednej postaci.

Co co obronności to zdanie przedstawiłem wyżej a co do ogólnego przeszkolenia społeczeństwa to bym rozszerzył przedmiot przysposobienie obronne.