Wpis z mikrobloga

Masz taki mem tylko z ZSRR walczącym z III Rzeszą tylko dzięki gigantycznej pomocy USA, które dostarczało czołgi, samoloty, ciężarówki a nawet konserwy, by ruscy mieli czym walczyć i co jeść? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@huragan_kelly: nie, ale byłoby dobre. Trzebaby przeszukać archiwa prasowe z tamtych czasów.
@killzone: Mema nie mam, ale mam słowa Stalina na ten temat: "Chcę powiedzieć, co z rosyjskiego punktu widzenia prezydent i Stany Zjednoczone zrobiły dla zwycięstwa w tej wojnie. (...) Najważniejsze w tej wojnie są maszyny.... Stany Zjednoczone to kraj maszyn. Bez maszyn, które otrzymaliśmy w ramach Lend-Lease, przegralibyśmy wojnę".
@Teutonic_Reich: Z tego samego powodu dlaczego mówi się o niemieckich wojskach w kontekście IIWŚ, mimo, że walczyli tam też Słowacy, Rumuni czy Francuzi. Podobnie mówi się o rzymskiej armii, mimo, że walczyli tam Celtowie, Samnici, Iberowie, Sycylowie, Dakowie czy Partowie.
@huragan_kelly: Gówniane argumenty i jeszcze przywoływanie rzymskiej armii, przywołaj jeszcze armie imperium achemidów XD Bo idąc tym tokiem myślenia to tą armię powinieneś nazywać sowiecką, a nie ruską, bo Rosji wtedy nie było, a było ZSRR. Więc sam się złapałeś w tą pułapkę którą tutaj próbowałeś zastawić XD A w niemieckiej armii III rzeszy według ciebie służyło tylko tyle Niemców ile Rosjan w sowieckiej armii że to porównujesz? Czyli 60-70% w
@Teutonic_Reich: Imperium to imperium, nie ma różnicy epoka, wciela ono siłą lub nie podbite narody do swojej armii, którą zwyczajowo nazywa się od panującego narodu. Nieważne czy wcielone oddziały liczą 5 procent całości czy 90 procent, to wciąż nie mają własnej tożsamości bo walczą w imię panującego na ich terytorium imperium. I tak Celtowie walczący w armii rzymskiej walczyli za rzymskie interesy, Słowacy walczący w armii niemieckiej walczyli za niemieckie interesy,
@Hanussen: Akurat obrazki Bena Garrisona są skierowane do odbiorców takich jak ty, więc nic dziwnego, że wszystko musi podpisywać.

P.S "leżący" pisze się przez "ż"
@Tagnk Polecam popatrzeć na inne moje wpisy - najzabawniej jest kiedy autorzy wpisów jak subop biorą je na poważnie i wrzucają więcej stron z najbardziej gównianą propagandą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Teraz dostałem tylko plusa ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@irolslozok: Powiedział.
„The United States is a country of machines. Without the use of these machines through Lend-Lease, we would lose this war.” —Josef Stalin (1943), quoted in W. Averell Harriman and Elie Abel, Special Envoy to Churchill and Stalin, 1941-1946, Random House, N.Y., 1975, p. 277