Wpis z mikrobloga

@Plp_ tobie ty chyba już całkiem sufit się na łeb zawalił. Co to ostatnio za wysyp komuchów mnie nawiedza- typ ostatnio mi powiedział, że Wałęsa wyruchał ruskich i dzięki niemu rozpadło się ZSRR.
Dobra wracając do tematu, to według ciebie jak jest jakiś zarząd to tym zarządem musi być ktoś kto będzie zarządzał? Kurva, to ja mam iść zbierać podpisy, żeby udowodnić, że potrzeba koszy do segregacji? btw. czy prawo w ogóle
@uriel_ck to nie jest takie proste- jak na wspólnocie nie ma zgody, to nic nie załatwisz, żadna uchwała nie przejdzie. Albo zarządca zaleca kubły, ale na wspólnocie „panie, komu to potrzebne”. Powodzenia w tłumaczeniu ludziom na wsi czegokolwiek
no ale ktoś do nich poszedł złożyć pismo lub zgłosił wniosek na zebraniu żeby takie śmietniki załatwić? Nie?


@Plp_ typowa Polska. Lepiej pod klatką jęczeć u narzekać
tobie ty chyba już całkiem sufit się na łeb zawalił. Co to ostatnio za wysyp komuchów mnie nawiedza-


@uriel_ck komuchy to właśnie takie jednostki, które w nic się nie angażują (walne zgromadzenia, jakąkolwiek forma obywatelskiej aktywności) a tylko narzekają. Taki stan społeczeństwa jest wynikiem właśnie komuny.

Dawno nie widziałem żeby ktoś się tak totalnie pomylił xD
@mentari no właśnie ty się myślisz. Komuna to taki stan w którym obywatel ma prawo pracować i tutaj jego prawa się kończą. Wszelkie protesty kończą się źle, bądź tragicznie, a jednostki które chcą coś zmienić trafiają do więzienia. Reszta społeczeństwa jest potulna i w każdej decyzji, a nawet braku decyzji widzi triumf władzy. Jeśli jakaś decyzja okaże się klapą, to tacy jak ty, zganiaja winę na obywateli, że to ich wina.
@uriel_ck iks de

Dokładnie o tym mówię, że to komuna spowodowała bierna postawę społeczeństwa w różnych organizacjach, spółdzielniach, wspólnotach w Polsce
Spółdzielnia to nie jest jakaś urzędnicza komórka która sama wszystkim zarządza i o wszystkim myśli


@Plp_: pomyliłeś ze wspólnotą. W takiej starej komuszej spółdzielni to możesz co najwyżej pogadać ze ścianą xD
Dobra wracając do tematu, to według ciebie jak jest jakiś zarząd to tym zarządem musi być ktoś kto będzie zarządzał? Kurva, to ja mam iść zbierać podpisy, żeby udowodnić, że potrzeba koszy do segregacji? btw. czy prawo w ogóle nie wymaga tego, że musisz mieć kosze do segregacji śmieci?


@uriel_ck: ile razy byłeś na rocznym zebraniu właścicieli?
@jasha nigdy. Mieszkam w domu jednorodzinnym. Mnie bardziej śmieszy fakt, że tobie nie przeszkadza podniesienia opłat, tutaj nie zadasz jakiś pism i zebrań. Tych zebrań wymagasz od ludzi którzy płacą za coś i chcą, żeby osoba która otrzymuje z tego tytułu pieniądze, robiła to co jej się podoba. Ktoś jest odpowiedzialny za śmieci, to pierwsza rzecz o jaka powinna walczyć to wspólna wygoda, jak najmniejszym kosztem.
@Werdna to nie sortujmy nigdzie i #!$%@?, na pewno nie będą mieć argumentu za podwyżkami.. czyli jeszcze powinni nam zapłacić za wstępne sortowanie typu plastik, papier, mieszane i bio?
@uriel_ck mi przeszkadza, ale u siebie się angażuję w sprawy wspólnoty i staram się mieć na nie wpływ, ale wielu ludzi ma wywalone, bo "mają od tego ludzi", a potem tylko narzekają. Otóż tych ludzi właśnie trzeba wybrać i dopilnować, jeśli się nie wywiązują, to wymienić, a nie żalić się na wykopie.
@jasha no i dobrze, że się angażujesz, to świadczy dobrze o tobie i znajomości tematów tam poruszanych. Tylko nie każdy się zna sprawach administracyjnych i nie każdy ma chęć i ochotę brać udziału w takich sprawach.
A op nie wiem czy się żalił, ja to odebrałem jako kuriozalną historię, bo nikt nie wpadł na tak prosty pomysł, żeby zrobić zrzutkę (czy tam z jakiś innych pieniędzy) i kupić kosze do segrecji śmieci,