Wpis z mikrobloga

@Tortcebulowy a widziałeś kiedyś blok na ktorym nie ma kartki że znowu podnoszą ceny bo ludzie nie segregują? podnosić mogą kiedy chcą bo i tak nie udowodnisz że wszyscy segregują, a nawet jakby to robili to nikt 100% dobrze nie segreguje bo za dużo reguł jest :)
@uriel_ck: komuna i podobne dzialaja do ~3 pokolenia. Gdzie: pierwsze - bardzo ideologiczne, wierzace w slusznosc sprawy, drugie - odkrywa korupcje, nepotyzm, kolesiostwo, zaczynaja #!$%@? hajs na osmiorniczki, trzecie - pelno skalowy wyzysk, pociotki na stanowiskach, kradziez majatku przez inflacje, niewyplacalnosc.
czyli jeszcze powinni nam zapłacić za wstępne sortowanie typu plastik, papier, mieszane i bio


@paw39: brzmi to śmiesznie, ale z perspektywy zasad rynkowych tak, nie bez powodu każdy lokalny biznesmen w małym miasteczku/wiosce dorzuca do swojego portfolio recykling. To jest kasa która leży na ulicy jak masz na próg wejścia
jako że nie da się matematycznie stwierdzić że śmieci są posortowane lub nie oni zawsze mogą powiedzieć że mieszkańcy nie sortuja. Po czym wyciągnąć losowy worek i znaleźć w nim coś zmieszanego, zawsze się trafi. Ustawa nie określa co to znaczy że śmieci są posortowane, to jest umowne i można to naciągać dowolnie, tak jak kary. Takie sobie prawo zaakceptowaliście to tak macie.
@Tortcebulowy: pojemniki do segregowania odpadów są obowiązkowe jakoś chyba od 2020 roku. U mnie też dość długo zwlekali i w ostatnim możliwym momencie zakupili. Za brak pojemników są kary finansowe dla właściciela nieruchomości z tego co pamiętam.
Ja mam w domu taniej za segregację i segreguję, ale po wszystko i tak przyjeżdża jedna zgniatarka. Gdy kiedyś spytałem WTF to się dowiedziałem, że jestem na ulicy oznaczonej jako "trudny dojazd" i u mnie wszystko trafia do jednego wora i tak więc sortować nie muszę a jedynie przed sąsiadami udawać, że to robię żeby nie było afery. XD
a nawet jakby to robili to nikt 100% dobrze nie segreguje bo za dużo reguł jest :)


@poison64: umnie i tak wszystko idzie do jednej śmieciarki więc co za różnica, to sortowanie to jest jakiś poroniony pomysł. @raphi ta większości tak jest bo tu chodzi o to jak z maseczkami. Co tego że mamy dane, że na zewnątrz ich skuteczność jest znikoma chodzi o to żeby obywatel był posłuszny.
To jeszcze nic . U nas spoldzielnia zamknęła śmietnik na klucz bo ludzie wyrzucali tam smieci. Teraz nikt nic nie wyrzuca i spokój . Trzeba nosić śmieci na sąsiednie osiedle