Wpis z mikrobloga

#morrowind Niesamowita jest ta gra. Zainstalowałem sobie OpenMW, bo podstawowa wersja jest zupełnie nie grywalna, ale gram w zasadzie w czystą Vanillę, jedynie z jakimś modem na HD tekstury, nowym HUDem i zasięgiem widzenia na ustawionym na 20k bo ten standardowy sprawiał że porządnie nie było widać z jednego końca Balmory jej drugiego końca. Teraz widać wszystko i wiem gdzie idę a nie błądzę jak dziecko we mgle.
Jako że dziennik w grze jest do dupy i nieczytelny, to robię sobie dokument w Gugl Docs, i kataloguje sobie każde zadanie i jego cel, żeby sobie troszkę dodać immersji.
I z perspektywy czasu jedyne czego żałuję, to tego iż w dzieciństwie tak bardzo byłem zapatrzony na Gothica, bo przez niego i niejako jego prostotę, dubbing, i sam system dialogów który jest uproszczony do granic w porównaniu do Morrka, to nie potrafiłem się wciągnąć w Morrowinda. Zwyczajnie dla 12 letniego szczyla taka ściana tekstu i dość nie intuicyjny system dialogów był przeszkodą nie do przejścia. Nie rozumiałem tego, dla czego NPC powtarzają ciągle te same kwestie. A wiem, że gdybym się uparł i zrozumiał ten system dialogów, na czym on polega, tak jak rozumiem go teraz, to choć wciąż dostrzegam jego wady, to mimo to wiem że ta gra była by w mojej hierarchii nad Goticzkiem.
A no i największa wada dla mnie za dzieciaka, czyli system walki polegający na rzucie kością, który wtedy był dla mnie całkowitą abstrakcją, nie rozumiałem dla czego machałem mieczem przed szczurem a on nie dostaje obrażeń, w tym momencie jest dla mnie niewiarygodnie przyjemny i satysfakcjonujący.
Taka gra już nie powstanie, Skyrim to przy tym popłuczyny
#gry #theelderscrolls
bary94pl - #morrowind  Niesamowita jest ta gra. Zainstalowałem sobie OpenMW, bo podst...

źródło: morowind

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
kataloguje sobie każde zadanie i jego cel, żeby sobie troszkę dodać immersji.


@bary94pl: Prawdziwej immersji dodaje pisanie ton notatek na papierze ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale i tak propsy mirku, nic ująć w tym wpisie
  • Odpowiedz
  • 1
@programista3k: Ja jak zagrałem pierwszy raz, miałem chyba 10 lat, i to było jakoś zaraz po obczajeniu Gothica, to zrobiło na mnie ogromne wrażenie, nie wiem czy nie większe niż sam Gothic. Tak jak piszesz łazik, możliwość oddychania pod wodą, albo czar chodzenie po wodzie to było coś co nie mieściło się w głowie 10 latka. Ale zwyczajnie wtedy ta gra mnie przerosła i przez długi czas nie potrafiłem się do
  • Odpowiedz
@bary94pl: mam podobne doświadczenia z tą grą. Gothic również super, ale morrowind klasa sama w sobie. Teraz dzięki OPENMW można naprawdę ogarnąć prawdziwie miodny gameplay dostosowany pod siebie i z bardzo dobrą wydajnością w porównaniu do oryginału. Właśnie jestem w trakcie przesiadki ze zmodowanego morka MGE na OPENMW i póki co bardzo podoba mi się to co widzę.#codziennymorrowind
StayOut - @bary94pl: mam podobne doświadczenia z tą grą. Gothic również super, ale mo...

źródło: screenshot023

Pobierz
  • Odpowiedz
@bary94pl: Ten klimat jest niesamowity, pamiętam za dzieciaka w gazetach branżowych jak reklamowali "Trzy wielkie gry RPG", gdzie był m.in. Morrowind. Te screeny zapierały dech w piersiach, grafika wyglądała niesamowicie! Pierwsze włączenie gry, ojciec wykręcił korki żebym przyszedł na obiad xD Ta muzyka, kreacja świata, questy, wspomniany dziennik! Gothica lubię (aktualnie właśnie ogrywam), ale przy Morrowindzie jest dość prostą, żeby nie powiedzieć prymitywną grą.

I porównać to do współczesnych gier, gdzie
  • Odpowiedz