Wpis z mikrobloga

#rower #rowery

Hej hej, potrzebuje porady przed zakupem.

Jak i gdzie jeżdżę - szutry, lasy, odrobina asfaltu
Obecny rower - fitness przerobiony na gravela, dupa i ręce mnie bolą :)
Przebiegi - ok. 40-80 dziennie( 1-2x w tygodniu), nie ścigam się i nie jeżdżę na czas, kręcę tak żebym czuł sport i przyjemność :)

Chciałem gravela ale wyleczyłem się z powodu braku amortyzacji oraz za dużego HYPE, który jednak winduje ceny na lekko nieracjonalne.

Zawsze marzyłem o Cannondale z lefty więc mocno biorę go pod uwagę - ceny na rynku wtórnym są do strawienia, za 5-6k można kupić 2/3 letni w dobrym stanie.

Czego szukam:

MTB 29" - zmienię opony na "gravelowe" i będzie uniwersalny, po górach nie jeżdżę
Amortyzacja przód lub full
Niska waga - porównuje do Cannondale z lefty
Fajny design :)
Cena - sztywniak do 6000, full do 7500pln (może być używka)

Będę wdzięczny za pomoc! Piona
  • 5
@nokio ja się właśnie zastanawiam nad kupnem jakkiejś trailówki i wrzuceniem szybko-toczących się opon. Chodzi mi teraz po głowie Dartmoor BlueBird z RaceKingami 2.2 spoko będzie wyglądał i latać też powinien tak jak potrzebuję (mam jeszcze NS Define, ale tego to używam w góry i na hopy)
@Loob77: Mialem Dartmoora Blackbirda Evo i nie byłem do konca zadowolony, ciężki, skrzypiał, serwis miał mnie w dupie, producent nie odpowiadał na maile. Dwa razy rower rozebrałem jeszcze na gwarancji i nie udało mi się usunąć tego problemu.
@nokio że ciężki to dla mnie ok, bo sam lekki nie jestem :) a że skrzypi... każdy full po jakimś tam czasie zaczyna różne odgłosy wydawać bardziej dziwne lub mniej :) kwestia wyłapywania tych najbardziej podejrzanych i upierdliwych i ogarniania. BlueBird to chyba najtańszy sensowny trail, dlatego obserwuję :)