Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Siemka,
Wyjaśnijcie mi to jak możecie. Jak to jest z urlopem w pracy? Na stronie PIPu przeczytałem że w pierwszym roku pracy pracownik z każdym miesiącem otrzymuje 1/12 urlopu (na innych stronach pisze też 1,66 dnia), natomiast w drugim i każdym kolejnym roku pracownik otrzymuje pełen zakres urlopu na początku roku kalendarzowego. W obecnej firmie pracuje już ponad dwa lata a za niedługo kończy mi się umowa. Po podpisaniu kolejnej umowy miesiąc później chciałem iść na urlop dwutygodniowy (termin urlopu ustalałem na początku roku), jednak w pracy powiedzieli mi że nie mogą puścić mnie na 10 dni, ponieważ nie mam aż tylu dni dostępnych (załóżmy mam 5 dni, kolejne "wskoczą" mi po podpisaniu umowy czyli np. będę miał 15, ale i tak muszę pracować miesiąc na 1,66 dnia) tylko mniej i na taką liczbę mogą mnie puścić, ponieważ kolejne musiałbym uzbierać w kolejnych miesiącach pracy (zasada 1,66 dnia za miesiąc). Jednak tak jak pisałem na początku, pracuje już tam ponad dwa lata i nie jest to moja piewsza praca, wiec zgodnie ze stroną PIPu po podpisaniu umowy powieniem mieć dostępny cały urlop (załóżmy te 15 dni, bo dojdzie mi 10), czy jednak tak jak mam teraz czyli mogę iść tylko na 5 dni a kolejne muszę "zarobić"? Umowa to umowa o pracę na czas określony (pełen etat) ale nie wiem czy to ma znaczenie bo na stronie PIPu nie ma informacji jaka to UOP musi być).

#praca #pracbaza #umowaoprace #pytanie #urlop #wczasy #wakacje



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 6
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): Z początkiem roku miałem bodajże 10 dni, zużyłem z tego chyba 5. Powiedzieli mi też, że kolejne dni dostanę dopiero po podpisaniu umowy która kończy się za niedługo. Według tego co powiedzieli mi w pracy to teraz mam 5 dni a resztę dni które dostałbym na początku roku, dostanę dopiero jak podpiszę umowę i zamiast 5 dni będę miał załóżmy 15, bo dojdzie mi 10 dni to
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): No dostałem 10 bo kończy mi się umowa, wiec dostałem dni urlopowe do końca umowy, po przedłużeniu tej umowy dostane kolejne do puli na ten rok. Czyli jak dostałem 10 dni to mam to do końca umowy, podpiszę umowę i wskakuje kolejne 10, co daje razem 20 dni, czyli tyle ile miałbym na początku roku gdyby nie to, że umowa mi się kończyła.