Wpis z mikrobloga

Hej mirki,
chciałbym założyć fotowoltaike w domu, 2,2kWp, dofinansowanie unijne itd, wkładam 3,2k PLN.
Co mnie martwi to te zasady rozliczania prosumentów, tzn konto i rozliczanie z ceny wyprodukowanego w tej chwili prądu i pobranego. O ile w lecie to tam nie ma problemu, bo to co wyprodukuje to zuzyje na wlasne potrzeby/ sprzedam do sieci ( o ile napiecie w sieci nie bedzie "blokujące"). Co mnie martwi to zima, tam nie bede nic produkował (albo niewiele) a bede placil w cenach "live", a znając nasz kraj to mogą wrzucić 5PLN za kWh i "Taki mamy klimat, płać i płacz".
Wie ktoś może jak wyglądają takie umowy? Czy może być taka szansa ze z PV rzeczywiście w roku będę płacił więcej dzieki takiej umowie?
Z drugiej strony czy zwykli użytkownicy (nie prosumenci) również będą płacić ceny "live" ?
#energetyka #fotowoltaika
  • 1
@Virgilio na pewno z PV nie będziesz płacić więcej niż bez. Skup będzie od 1 lipca po cenach godzinowych natomiast sprzedaż według mnie będzie dostępna zarówno w cenach standardowych jak do tak i dynamicznych. Z każdym rokiem PV będzie mniej wydajnie redukowała rachunek bo cena energii wtedy gdy słońce dobrze świeci będzie coraz mniejsza