Wpis z mikrobloga

Według was najlepszy sposób by nauczyć się inwestowania to pójście na studia typu analityka gospodarcza, ekonomia, finanse i rachunkowość, informatyka i ekonometria, jakieś studia podyplomowe, kursy, webinary sebcela #pdk czy co tam uważacie?

Według mnie trzeba posiąść wiedzę na temat makroekonomii, ekonometrii, statystyki, instrumentów dłużnych, akcji. Co będzie najlepsze w takim razie?

#inwestycje #gielda #studbaza
Glimpse0fTheFuture - Według was najlepszy sposób by nauczyć się inwestowania to pójśc...

źródło: inwestycje

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@Glimpse0fTheFuture: grałem na giełdzie, poszedłem na studia żeby dowiedzieć się więcej na temat inwestowania.. Jeżeli chciałbyś wchodzić w spółki gpw, chodzić na spotkania zarządu itp. to FiR ci dużo pomoże, ale jeżeli chodzi o ciupanie na forexie to nie dowiesz się prawie niczego, może dopiero na specjalizacji będziesz miał AT i AF (mi nie otwarli specki, zostałem na podatkach ;_;)
  • Odpowiedz
@Glimpse0fTheFuture: studia mogą Ci pomóc tylko przy nauczeniu rachunkowości i analizie sprawozdań finansowych, nic innego się nie nauczysz albo wręcz przeciwnie totalnych głupot bo teoria nie równa się praktyka. Chyba, że chodzi o jakieś kierunki z rynkami finansowymi na studiach 2 stopnia typu Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie to pewnie warto
  • Odpowiedz
i stracić?


@Glimpse0fTheFuture: Graj małymi kwotami żeby poznać rynek, poznaj wszystkie metody grania na giełdzie i wybierz co tobie najbardziej pasuje. Po kilku latach zaczniesz się czuć pewnie.

Najważniejsza lekcja której się nauczyłem po kilku latach? oprócz AT i innych rzeczy jest taka, że mimo że kusi to nie zawsze musisz trzymać pieniądze w instrumentach, część niech sobie lezy i czeka na okazję :) No i licz się z tym, że
  • Odpowiedz
@Glimpse0fTheFuture: oni wiedzą, ale dokładnie to co się stanie ze spółką X zanim to się stanie. Wtedy rozgrywają dany scenariusz i zyskują - proste. A reszta potem wali konia jacy to nie są wspaniali inwestorzy.
  • Odpowiedz
@Anhed: Mam licencjat z Firu, mocno zastanawiam się nad magisterką. Ale chciałbym pójść bardziej w stronę analityczną, ekonometryczną.


@Glimpse0fTheFuture: studia to korpowyronik a nie inwestycje ziom. do inwestycji to ci sie moze przydac CFA ewentualnie
  • Odpowiedz