Wpis z mikrobloga

to że została przymuszona pisałem już parę dni temu


@Maniek81: Od miesięcy wiele osób to pisze. Że albo Ukraina udowodni że w miarę krótkim czasie jest w stanie wygrać wojnę albo zaczną się rozmowy pokojowe. Zbyt wiele się na świecie dzieje by prowadzić wojnę w Europie która do niczego nie prowadzi a tylko szkodzi biznesowi. Każdy kolejny miesiąc wojny tylko i wyłącznie zwiększa ukraińska katastrofę gospodarczą i demograficzną po wojnie. Już
@matthewonthego: też tego słuchałem i widocznie gowno zrozumiałeś bo oni tam mówili o wiele więcej a to tylko jedno z luźnych przypuszczeń xd dla was fajnopolaki to każdy musi mówić to co uważa na 100% . Jeśli jest sprawa która może mieć 2 źródła, to musisz wybrać jeden.
@Koniasz: Ukraina po wojnie, jeśli wdroży wolnorynkowe reformy i dostanie wstęp na europejskie rynki, to jest w stanie rozwijać się w tempie dwucyfrowym. Szybko nadrobią, a i sporo ich wróci, jak już będzie spokojnie.
Od miesięcy wiele osób to pisze. Że albo Ukraina udowodni że w miarę krótkim czasie jest w stanie wygrać wojnę albo zaczną się rozmowy pokojowe


@Koniasz: Urojenia stronnictwa ruskiego - Zachód zwiększa wsparcie z miesiąca na miesiąc.IMHO podjęto decyzję podobną jak w drugiej światówce - wojna będzie prowadzona do ostatecznej kapitulacji Rosji.

Zbyt wiele się na świecie dzieje by prowadzić wojnę w Europie która do niczego nie prowadzi a tylko szkodzi
Szybko nadrobią, a i sporo ich wróci, jak już będzie spokojnie.


@dafto: Międzynarodowy fundusz walutowy mówi o 12 latach żeby Ukraina wróciła do pkb sprzed wojny a do wojny weszła jako najbiedniejsze państwo Europy a Europa nie będzie stała w miejscu 12 lat. Ukraińskie prognozy podobnie. Ukraińskie prognozy demograficzne też są pesymistyczne, większość nie wróci zwłaszcza młodych. A po zakończeniu wojny z Ukrainy będzie wyjeżdżało kilkaset tysięcy rocznie. Poza komentarzami wykopków
nastroje w polsce w latach '90. też byly ponure.


@dafto: Nie wiedziałem że wtedy byliśmy po 16 miesięcznej wojnie (aktualnie) i nie wiedziałem że wtedy wyjechało z Polski 10 milionów ludzi a przemysl został zbombardowany. Wystarczy zobaczyć gdzie zaszła Ukraina w ostatnie 30 lat a gdzie jesteśmy my. Tam nie będzie żadnego niesamowitego wzrostu po takiej wojnie i po takim spadku ludności.
@Koniasz: wszystko zależy jakie będzie parcie zachodu na dołączenie do UE. Takiego powojennego biedaka nikt nie będzie chciał, ale USA już planuje przekazanie rezerw rosyjskich na odbudowę Ukrainy. I bez przesady, większość dużych miast ocalała. Najwięcej strat jest w małych miastach / wsiach, gdzie przeszedł ruski mir.
większość dużych miast ocalała. Najwięcej strat jest w małych miastach / wsiach, gdzie przeszedł ruski mir.


@dafto: Ale przemysł i najbardziej zasobne ziemię to wschód.
A co do rosyjskich rezerw przekazanych Ukrainie to wątpię w to. 16 miesięcy wojny a nadal nikt nie mówi o ich przejęciu. Kilka miesięcy babka z UE powiedziała że przejęcie tych rezerw nie jest takie proste i UE szuka sposobu prawnego żeby to zrobić. Może się
@Koniasz: tylko jaki przemysł. "Nieeuropejski", ciężki czyli taki, który i tak ucieka z Europy. Do tego kopalnie... Jak będzie tam już bezpiecznie, to myślę, że pójdą bardziej w usługi i automotive, czy jakaś post-chińszczyzna jak w Polsce. Jak UA dołączy do EU, to połowa montowni z Polski się tam przeniesie w 5-10 lat.