Wpis z mikrobloga

Codzienny reminder. Wiedzieliscie, że 65 letni pijaczek z Ukrainy, który przyjedzie do Polski i przepracuje u nas jeden dzień, ma prawo do wyrównania emerytury? Wystarczy że u siebie przepracował 25 lat. Załóżmy, że takiemu Ukraińcowi należy się w przeliczeniu 200 zł emerytury ukraińskiej. Jeżeli taki pijaczek zamieszka w Polsce (a jak już Ukraina wejdzie do UE to będzie po prostu przekroczenie granicy i cześć), to dostanie wyrównanie do najniższej polskiej emerytury. Czyli za 25 lat pracy u siebie dostanie np. 200 zł, a za jeden dzień pracy u nas wyrównanie ponad 1000 zł. Warunek jest taki że musi u nas zamieszkać, chociaż ja pracując za granicą z Polakami wiem jak to działa. Duża część ciągnie zasiłki a siedzi w Polsce. Wołam propagandystę @Jarusek który manipuluje i wprowadza innych w błąd, że tak nie jest. Dlaczego kłamiesz?
Ps. Podaje przykład pijaczka, bo takim osobom będzie najłatwiej przycwaniakować. Skoro u siebie dostaną grosze, a i tak są jakimiś bezdomnymi/alkoholikami to co im będzie zależało przyjechać do nas za 6x większą kasę?
#ukraina #wojna #rosja #polityka
  • 42
@Pleb12: A czy wiesz, że nie spamuj tymi swoimi nowinami z 2016 roku jakby to coś nowego było, że państwa podpisują umowy dwustronne o emeryturach, po za tym #!$%@? mnie to. 750 tys Ukraińców wpłaca na ZUS i utrzmują ten system na powierzchni.
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Fajny obrazek. Taki niezbyt rzetelny. Ilu Ukraińców przekraczających granice naszego kraju miało spełnione wszystkie warunki? A ilu miało spełniony warunek możliwości podjęcia pracy? Gdyby mogli to by brali, a że przyjechali tacy co nie mogą, to jest to liczba niska. Zobaczymy co będzie za 10-20 lat, kiedy osoby dziś wjeżdżające dostaną możliwość pobierania pieniędzy od nas.
chociaż ja pracując za granicą z Polakami wiem jak to działa. Duża część ciągnie zasiłki a siedzi w Polsce.


@Pleb12:

chociaż ja pracując za granicą z Polakami wiem jak to działa. Duża część ciągnie zasiłki a siedzi w Polsce.

nie kompromituj się więcej
@Pleb12: Albo zapoznaj się z tematem albo stul pysk. ZUS podał dane oficjalne i 1 tys .Ukraińców dostawało wyrównanie a 750000 płaci składki ZUS.
Za 10-20 lat dostaną proporcjonalnie do przepracowanych lat. Jak na razie to ratują nasz system emerytalny.

A ten wykres i tak słabo obrazuje bo skala to jak pudełko zapałek 1,5 cm do samolotu rejsowego na 10 kilometrach.
@prawda_w_moskwie: Umowa jest albo korzystna, albo niekorzystna. Widocznie ktoś podpisał niekorzystna, a jak to w polskiej polityce bywa, nikt nie sprawdza jakie to będzie miało przełożenie za x lat. Warto mówić tak jak jest. Ukraińcy mają prawo, pod pewnymi warunkami - łatwymi do spełnienia, do pobierania minimalneu polskiej emerytury.
@Przemko1976: Gdzie napisałem, że pracuje z Polakami za granicą obecnie? Gdzie napisałem że pobieram jakiekolwiek zasiłki? Gdzie napisałem że jestem pijaczkiem? Bo tak mnie nazwałeś. Chciałeś byś śmiesznie zaczepny, a okazało się że wyszedłeś na debila, a w dodatku niewyedukowanego. Przykre.
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: I co z tego? Ukrainiec może pobierać polska emeryturę za 1 dzień pracy. To są fakty. Teresa dużo pracuje u nas bo jest wojna. Wojna się skonczy 700k wróci do siebie, ale uwaga. Już z prawem poboru emerytury. Zobaczymy co powiesz za 20 lat jak nikt tu nie będzie pracował a x milionów będzie pobierało emeryturę.