Wpis z mikrobloga

Codzienny reminder. Wiedzieliscie, że 65 letni pijaczek z Ukrainy, który przyjedzie do Polski i przepracuje u nas jeden dzień, ma prawo do wyrównania emerytury? Wystarczy że u siebie przepracował 25 lat. Załóżmy, że takiemu Ukraińcowi należy się w przeliczeniu 200 zł emerytury ukraińskiej. Jeżeli taki pijaczek zamieszka w Polsce (a jak już Ukraina wejdzie do UE to będzie po prostu przekroczenie granicy i cześć), to dostanie wyrównanie do najniższej polskiej emerytury. Czyli za 25 lat pracy u siebie dostanie np. 200 zł, a za jeden dzień pracy u nas wyrównanie ponad 1000 zł. Warunek jest taki że musi u nas zamieszkać, chociaż ja pracując za granicą z Polakami wiem jak to działa. Duża część ciągnie zasiłki a siedzi w Polsce. Wołam propagandystę @Jarusek który manipuluje i wprowadza innych w błąd, że tak nie jest. Dlaczego kłamiesz?
Ps. Podaje przykład pijaczka, bo takim osobom będzie najłatwiej przycwaniakować. Skoro u siebie dostaną grosze, a i tak są jakimiś bezdomnymi/alkoholikami to co im będzie zależało przyjechać do nas za 6x większą kasę?
#ukraina #wojna #rosja #polityka
  • 42
@prawda_w_moskwie: Nie interesuje mnie to. Wkurzają mnie tylko debile pokroju @Jarusek którzy manipulują i udają że wcale tak nie jest. Po co tak robić? Skoro tak jest to tak jest i tyle, ale musi być zawsze jakaś przeciwwaga, wiec będzie codzienna przypominajka, że Ukraińcy mogą.
@Pleb12:

ma do wyboru 1300 w Polsce.

A coś takiego jak siła nabywcza pieniądza bierzesz w ogóle pod uwagę?

lub 200 w Ukrainie.

Nie konfabuluj, jak już to 500 z hakiem.

Za ile i gdzie lepiej zdychać z głodu?

No własnie przeprowadzka do Polski, żeby dostać wyrównanie do ukraińskiej emerytury pijaczka-budowlańca to taki średni interes xD

Nie mnie oceniać. Na budowie też mozna dostać umowę.

Wkopałeś się z najgłupszym możliwym przykładem,
@Kierowca-ufo: Zapytałem retorycznie. Gdzie u za ile lepiej zdychać z głodu? Za odpowiednik 200 zł na Ukrainie, czy za 1300 u nas? Moim zdaniem u nas. Tak samo jak z niemiecką i polska emeryturą. Ukraina jest biedna, a nie tania.
Mam dane z 2021. 1853 hrywny za najniższą, czyli 25 przepracowanych lat. 207 zł w przeliczeniu na polskie. Ja podaję fakty, a nie wiedzieć czemu ludzie tu przychodzą i się burzą.
@slapdash: I wcześniej była opłacalna. W 2017 roku korzystało z tego 200 osób. W 2021 już ponad 1200. W 2017 roku płaciliśmy 120 tys. W 2021 to już ponad 1.2 mln. Nikt nie bierze pod uwagę co będzie za 20 lat jak Ukraińcy zaczną masowo korzystać z tego środka, mimo że mogli u nas przepracować jeden dzień. Nie jestem ruska onuca więc nie będę pisał nic o Wołyniu.
@Pleb12:

Ukraina jest biedna, a nie tania.

Nie wiem czy byłeś kiedykolwiek w Ukrainie, bo sądząc po tym co piszesz nie znasz realiów i cen tam.

Widocznie masz błędne wyobrażenia o polskiej budowie.

Widocznie już ci pieprzy, bo dopiero pijaczek pracował na umowie 25 lat w Ukrainie, a tu przyjechał odprowadzić jedną składkę. Absolutne kuriozum, nikt w Polsce osobie w wieku chronionym nie da etatu.

Bardzo dobry. Masz 200 zł tam
@Kierowca-ufo: Najpierw bez sprawdzenia piszesz bzdury że ukraińska emerytura to 500 zł a nie 200 zł co oczywiście jest kłamstwem, a teraz kolejne insynuacje. Do rozmowy zapraszam poważnych ludzi a nie takich ynteligentow internetowych co napiszą bzdurę i zadowoleni dopóki ktoś ich nie zweryfikuje.
@Pleb12:

Do rozmowy zapraszam poważnych ludzi a nie takich ynteligentow internetowych co napiszą bzdurę i zadowoleni dopóki ktoś ich nie zweryfikuje.

Słaby z ciebie troll, aquafresz,

Najpierw bez sprawdzenia piszesz bzdury że ukraińska emerytura to 500 zł a nie 200 zł co oczywiście jest kłamstwem

Może i źle kojarzyłem z pamięci średnią i minimalną, ale jeśli nazywasz to kłamstwem, to ty też kłamiesz, bo minimalna to nie 200 zł, a ponad
@Kierowca-ufo: Kolejny raz nie weryfikujesz tego co wypisujesz. 2027 hrywien to 225 zł. I o takiej mówimy. 20-25 lat na Ukrainie. Jeden dzień w Polsce i zamiast 225 zł dostajesz 1300 zł. A polska miała z tego całą jedna składkę dniową :) w 2012 nikt się na tym nie zastanawiał, a teraz za podnoszenie tego tematu jest się onucą. A to będzie problem.

I nie kłamie, tylko podawałem 207 zł jako
@Pleb12:

I nie kłamie, tylko podawałem 207 zł jako dane z 2021 roku.

Więc ja też nie, bo podałem średnią, minimalna jest tylko trochę niższa.

Jeszcze tylko wyjaśnię te najprostsze bzdury z twojej strony. Siła nabywcza w Polsce jest większa niż na Ukrainie

Czyli utrzymujesz, że i w Ukrainie i w Polsce za 1200zł kupimy tyle samo dóbr i usług, ba, w Polsce więcej?
@Kierowca-ufo: Nie. Podałeś minimalna, ale nie zwróciłeś uwagi że kurs się zmienił. Serio nie rób z siebie jeszcze większego debila.

Czyli okazuje się, że to ty nie wiesz czym jest siła nabywcza xDD
Utrzymuje, że za najniższą emeryturę lepiej żyć w Polsce niż na Ukrainie. A do tego wystarczy przyjechać tu na jeden dzień do pracy. A tak się składa że ostatnio przewinęło się kilka milionów ludzi. Może się okazać, że