Wpis z mikrobloga

Codzienny reminder. Wiedzieliscie, że 65 letni pijaczek z Ukrainy, który przyjedzie do Polski i przepracuje u nas jeden dzień, ma prawo do wyrównania emerytury? Wystarczy że u siebie przepracował 25 lat. Załóżmy, że takiemu Ukraińcowi należy się w przeliczeniu 200 zł emerytury ukraińskiej. Jeżeli taki pijaczek zamieszka w Polsce (a jak już Ukraina wejdzie do UE to będzie po prostu przekroczenie granicy i cześć), to dostanie wyrównanie do najniższej polskiej emerytury. Czyli za 25 lat pracy u siebie dostanie np. 200 zł, a za jeden dzień pracy u nas wyrównanie ponad 1000 zł. Warunek jest taki że musi u nas zamieszkać, chociaż ja pracując za granicą z Polakami wiem jak to działa. Duża część ciągnie zasiłki a siedzi w Polsce. Wołam propagandystę @Jarusek który manipuluje i wprowadza innych w błąd, że tak nie jest. Dlaczego kłamiesz?
Ps. Podaje przykład pijaczka, bo takim osobom będzie najłatwiej przycwaniakować. Skoro u siebie dostaną grosze, a i tak są jakimiś bezdomnymi/alkoholikami to co im będzie zależało przyjechać do nas za 6x większą kasę?
#ukraina #wojna #rosja #polityka
  • 13
@Pleb12: Z tego wywodu wynika że jesteś polskim pijaczkiem który z kolegami wyciąga zasiłki poza granicami ojczyzny a czepiasz się pijaczka z Ukrainy. Samozaoranie maksymalne.
  • 1
@Pleb12: A czy wiesz, że nie spamuj tymi swoimi nowinami z 2016 roku jakby to coś nowego było, że państwa podpisują umowy dwustronne o emeryturach, po za tym #!$%@? mnie to. 750 tys Ukraińców wpłaca na ZUS i utrzmują ten system na powierzchni.
  • 0
@Pleb12: Dzienny reminder że jesteś głupi i dałes się zmanipulować najbardziej populistycznej partii w Polsce tzw Konfederacji targowickiej.
  • 0
@BayzedMan: Mój post jest jedynie reakcja na post propagandysty @Jarusek, który manipuluje że tak to nie działa. Trzeba prostować kłamstwa, nawet jeżeli dotyczą starych umów.
  • 0
@siemankooo: Gdzie dałem się zmanipulować? Udowodnisz, że to co napisałem jest nieprawda? No bo przecież na pewno nie jesteś psem kłamca prawda?