Wpis z mikrobloga

7 promptów na uczenie się z ChatGPT, ucz się 5x szybciej.

Cześć wszystkim! Chciałbym podzielić się z Wami siedmioma ciekawymi promptami, które możecie wykorzystać do nauki z ChatGPT. Te pytania pomogą Wam lepiej zrozumieć różne tematy i sprawdzić swoją wiedzę.

"Naucz mnie [temat do wyboru] i zrób mi na koniec quiz, ale nie podawaj mi odpowiedzi, a potem powiedz mi, czy odpowiedziałem poprawnie."
"Czy możesz dać mi przykład, jak rozwiązać [treść problemu]?"
"Czy możesz wytłumaczyć mi koncepcję [skomplikowany temat] w prosty sposób? Następnie zadaj mi pytania, aby sprawdzić moje zrozumienie."
"Uczę się [przedmiot]. Czy możesz wygenerować podsumowanie kluczowych punktów w [konkretnym rozdziale lub temacie]?"
"Czy możesz przeprowadzić mnie przez proces [konkretnego zadania lub umiejętności]? Potem spróbuję to Ci wytłumaczyć, aby zobaczyć, czy dobrze zrozumiałem."
"Próbuję nauczyć się [obcego języka]. Czy możesz podać mi powszechne frazy i ich tłumaczenia? Potem zrób mi z nich quiz."
"Czytam [tytuł książki]. Czy możesz pomóc mi przeanalizować główne tematy i postacie? Następnie zadaj mi pytania o nich, aby sprawdzić moje zrozumienie."


Zachęcam do wypróbowania tych promptów i podzielenia się swoimi doświadczeniami. :)

#openai #chatgpt #sztucznainteligencja #ai #midjourney #stablediffusion #sztucznainteligencja

Jeśli interesują Cię wpisy z zakresu sztucznej inteligencji, obserwuj autorski tag #inteligentnik