Wpis z mikrobloga

Wyobraźmy sobie że Konfederacja dochodzi do władzy, likwiduje wszelkie ubezpieczenia zdrowotne (będziecie je musieli kupić sami z pensji), emerytalne (będziecie je musieli kupić sami z pensji), ogólnie obniża podatki (dostęp do wielu dóbr publicznych będzie dodatkowo płatny), oto co zobaczycie na drugi dzień w pracy drogie kuce.
#bekazprawakow #bekazkonfederacji #konfederacja #polityka
Pobierz
źródło: 7pcezg
  • 41
@xiv7: nie wytłumaczysz tego sekcie. Dziwne że jeszcze nikt nie powiedział, że weterynaria jest prywatna i kolejek nie ma xD
Pamiętam jeszcze jak kiedyś Korwin próbował udowodnić, że jak się zlikwiduje obowiązkowe OC, to będzie mniej wypadków xDDD
Warto jeszcze przypomnieć, że jak PiS zaczął od 2015 roku podnosić minimalną, to na wykopie pisali, że ludzie będą tracić pracę, bo przedsiębiorcy mają wszystko na styk wyliczone i jak się im nie
@xiv7: przecież prywatny nie znaczy dobrowolny. W kilku krajach europejskich są prywatne ubezpieczenia zdrowotne i ich koszt nie przekracza średniego kosztu świadczeń państwowych.

Jak wyskoczysz mi tu z USA to wiem żeś manipulant, bo np. w Holandii mamy prywatną służbę zdrowia a nie słychać żeby bankrutowali albo umierali na ulicach https://en.m.wikipedia.org/wiki/Healthcare_in_the_Netherlands

Systemy mieszane jakoś się sprawdzają w przypadku OC gdzie masz część obowiązkową i dobrowolną.
@albo_wutka_albo_buk: ale według konfederacji to każdy nawet robol będzie miał lepiej bo nie musi odprowadzać składek tylko sam gospodaruje pieniędzmi i zostaje więcej w jego kieszeni. Co oczywiście jest bzdurą, bo do 2015r. mieliśmy w Polsce nieskooskładokwaną umowę zlecenie i nie bogfdzicili się na niej pracownicy tylko firmy, ktore dawały swoim pracownikom głodowe stawki niższe od najniższej krajowej, dzięki czemu ceny ich usług były zdecydowanie lepsze od konkurencji czym ją niszczyli.
@rakiwo

nie ma systemu idealnego - jak robol się nie ogarnie, nie będzie pracował mądrzej, nie wykwalifikuje się, będzie miał zerowe zdolności negocjacyjne i interpersonalne - będzie miał słabo. Niezależnie od placy minimalnej itp bzdur dla plebsu.

przykład nieoskladowanej umowy zlecenie - XDDDDDDDDDDXD

Pracowity i świadomy własnej wartości człowiek, niee poczuwa się do tego, żeby mieć gorzej bo komuś innemu się nie chce. powiecić się można dla rodziny, dzieci, dzialansoci charytatywnej -
@xiv7: ale człowieku, nie ma czegoś takiego jak koszt pracodawcy czy pracownika - są pieniądze które zarabiasz, a to że to pracodawca jest zmuszony je zapłacić zamiast Ciebie, to uważasz że on to wyciąga ze swojej pracodawczej kieszeni a nie Twojej potencjalnej wypłaty? xD Więc miesięcznie chyba każdy w tym kraju wywala znacznie więcej niż 1000zł na usługi, które generalnie nie funkcjonują.
@albo_wutka_albo_buk: ostatni raz ci odpisze bo walisz tu do ludzi sloganami godnymi 18 latka że trzeba wziąć się do roboty i założyć firmę, życie jest takie że kasjerki czy kelnerzy ISTNIEJĄ, są potrzebni i bez nich twoje dupsko wielkiego ogarniętego pana nie załatwi wielu spraw, a jak się spojrzy to reprezentujesz teraz właśnie takiego janusza biznesu u którego nikt nie będzie chciał pracować i zbyt daleko nie zajedzie, każdy kelner i
@xiv7

ja będąc jeszcze w liceum pracowałem dorywczo nocami, w takich warunkach że gorzej to mogo być tylko gdybym miał loda robić za kase. w dzień chodziłem do szkoły i nie przeszkadzało mi to dobrze się uczyć.

praca kelnera czy kasjerki to obecnie zajęcia dorywcze lub tymczasowe.

moja dupa pana jest taka, że taki kasjer i kelner obębnią 8 godzin u janusza i idą do chałupy jęczeć jak im źle i robić
Czemu we Francji każdy chodzi do darmowego dentysty? Bo państwo gwarantuje każdemu ubezpieczonemu bezpłatną wizytę u dentysty od głupiej dziurki w szkliwie do skomplikowanego leczenia kanałowego.


@ananasowy: no francja to nie jest najlepszy przykład bo im się gospodarczo państwo dość mocno rozjechało i teraz idą w kierunku cięcia socjalnego dorobku, stąd np. podwyżka wieku emerytalnego. Wiesz państwo sobie może chcieć wszystko sfinansować każdemu ale kiedyś przychodzi rachunek.

ie wiem po co
@Chris_Karczynski

@xiv7: czyli nie będziemy musieli płacić za rzeczy z których nie korzystamy a te za które zapłacimy będą dużo lepszej jakości?

Brzmi nieźle

Masz 15 lat, że nadal wierzysz w takie korwinistyczne bzdury?