Wpis z mikrobloga

@mickpl: Ja bym zamknął gospodarkę w sensie giełdę, zakazał działaności bankom i zlikwidował pieniądz a społeczeństwu bym powiedział, że kapitalizm tak jak komunizm zawiódł więc musimy wrócić do korzeni czyli wymiany barterowej dóbr. Oczywiście spakowałbym wcześniej wszystkie rezerwy złota i walut do swojego rządowego jeta, którym ucieklbym razem z najbliższymi do Ameryki południowej i do końca życia żył pod nazwiskiem Don San Escobar.
@mickpl:
Zamknąłbym do więzienia poprzednią władzę, zrobiłbym z największych szkodników obieg zamknięty ludzkiej stonogi. Socjal wycofać, stopy podnieść, podatki dla małych i średnich przedsiębiorców obniżyć (dla większych za to uszczelnić czy nawet lekko podwyższyć). Energia i paliwa mają być tanio, nawet niechby państwo nieco dopłacało, dopóki sytuacja się nie poprawi. Nowe prawo podatkowe ułatwiające prowadzenie działalności, koniec ze sraczką legislacyjną.
Telewizja publiczna zostałaby ograniczona do 1 programu edukacyjnego, który wtłaczałby podstawy
@mickpl: śmiałem się kiedyś, że wysokość kredytu na dom nie ma znaczenia, bo i tak w ciągu 5 lat se spłacę całość z bieżącej wypłaty ( ͡° ʖ̯ ͡°) śmiałem się...
@mickpl: już czarnowidzisz tyle lat i #!$%@? z tego masz, ludzie zdążyli zarobić, stracić, upaś, podnieść się (w skrócie. Żyć). A ty co? Zajmujesz się nikomu niepotrzebnym gównem ku uciesze innych #!$%@?. Zacznij żyć, bo życie masz jedno. Szkoda go zmarnować
próbującym ukryć nieudolność tego rządu i błędy przez niego popełniane to pamiętaj, że Bóg i historia was osądzi.


@Tytanowy: 3 rzeczy:
-bóg nie istnieje,
-#!$%@?ć pis i jest wiele rzeczy za które można ich winić, także ekonomicznych i ja to robię
-głosuje na PO, bo Tusk to był najlepszy premier w historii Polski

To jest duża inflacja


@Tytanowy: jest duża, ale została ona wywołana przez sztuczne zawyżenie cen surowców przez
jest duża, ale została ona wywołana przez sztuczne zawyżenie cen surowców przez Roscję


@Jakovv: Tak nie jest, co udowodniłem powyżej. Same porównanie inflacji CPI do inflacji bazowej już temu przeczy. Co oczywiście nie przeczy temu, że to o czym piszesz, ma również wpływ na ogólny poziom cen, czyli współczesną definicję inflacji rozumianą jako inflację CPI.