Wpis z mikrobloga

Wczoraj, 13 czerwca 2023 r. zmarł Cormac McCarthy, jeden z najważniejszych amerykańskich współczesnych powieściopisarzy.
Znany choćby z powieści To nie jest kraj dla starych ludzi, która w 2007 r. doczekała się niezapomnianej adaptacji filmowej braci Joela i Ethana Coenów.

#literatura #film #kino #kultura
Kadr z filmu:
itakisiak - Wczoraj, 13 czerwca 2023 r. zmarł Cormac McCarthy, jeden z najważniejszyc...

źródło: 4fffaacea485773d57a30713ece0_o_medium

Pobierz
  • 25
@itakisiak: widziałem info już wczoraj, smutna sprawa, ale cieszę się, że przed śmiercią wydał jeszcze 2 książki, biorąc pod uwagę jak mało tworzył w ostatnich latach. Chyba sobie powtórzę Krwawy Południk, uwielbiam Drogę, ale ten klimat Dzikiegio Zadup... znaczy się Zachodu ( ͡° ͜ʖ ͡°), który tworzył w swoich książkach jest fantastyczny i masz ochotę do tego wracać.
@itakisiak: sorry, ale to jest akurat wina mojej mamy. Wziela ode mnie w ciemno „Droge” i bardzo jej sie nie spodobala, powiedziala ze jak mozna napisac cos takiego, ze to okropne i depresyjne. Opublikowalem jej recenzje w internecie. Cormack pewnie sie przekrecil jak ja przeczytal.
widziałem info już wczoraj, smutna sprawa, ale cieszę się, że przed śmiercią wydał jeszcze 2 książki, biorąc pod uwagę jak mało tworzył w ostatnich latach. Chyba sobie powtórzę Krwawy Południk, uwielbiam Drogę, ale ten klimat Dzikiegio Zadup... znaczy się Zachodu ( ͡° ͜ʖ ͡°), który tworzył w swoich książkach jest fantastyczny i masz ochotę do tego wracać.


@vinmcqueen: Dzięki za komentarz.
A mnie właśnie przyszło do głowy,
kontynuacji, czy też drugiej części To nie jest kraj dla starych ludzi...


@itakisiak:
Zakończenie, jak i cały film, jest doskonałe. Nie wiem czego ty byś oczekiwał w kontynuacji To nie jest kraj dla starych ludzi.