Wpis z mikrobloga

#praca #wroclaw #gielda
Czy jest ktoś pracujący w firmie 3M tutaj?
Zastanawiam się dlaczego tak kurs zleciał i chciałbym się dowiedzieć czy w środku firmy dzieje się coś tak oczywistego, że ludzie opuszczają tonący statek czy jednak to super okazja inwestycyjna
  • 21
  • Odpowiedz
@samuray: ja zbieram od 112 usd za akcję, a najtańsze kupione mam za 92.52 usd. trochę rozkminiałem skąd aż taki zjazd i ja bym tego nie wywalał na Twoim miejscu, w każdym razie jak zjedzie dalej to planuję dobierać a nie uciekać
  • Odpowiedz
@samuray: kolega, który pracuje na plancie we Wrocławiu mówił że 300 osób zwalniaja bo stracili jakiś kontrakt z us army za gruby sos i powołali zespół w centrali, który szuka oszczędności czyli zwalnia ludzi, mówił mi o tym miesiąc temu. Jak jest to #!$%@? wie, nie dam sobie ręki uciąć za te informacje.
  • Odpowiedz
@samuray @affairz 3M aktualnie jest nieinwestowane. poczytajcie sobie artykuł na bloombergu z bodaj 6 czerwca. artykuł jest za pay wallem, ale da się to obejść przez web archive. linki są Podaj na reddicie. generalnie 3M ma olbrzymie problemy z trzech źródeł. po pierwsze Jest olbrzymi spór sądowy z 200 000 Weteranów o zatyczki do uszu tak zwane Combat Arms. Weteranów reprezentuje kancelaria prawna zois i ktoś tam. na ich stronie jest dużo
  • Odpowiedz
@0_______0: jak się inaczej inwestuje w value jak nie wtedy kiedy na spółce leje się krew? mój najlepszy strzał giełdowy gdzie pomnożyłem największą inwestycję prawie x5 zrobiłem na papierze firmy, która była w dupie bo miała nie móc dopiąć projektu unijnego o wartości 10x większej niż jej ówczesna kapitalizacja giełdowa. inwestujesz albo w spółkę która się rozwija i albo się rozwinie albo ją #!$%@? strzeli, a jak masz spółkę rozwiniętą to
  • Odpowiedz
@0_______0: był taki kejs Rafako. jakiś Mireczek podobnie jak Ty z 3M trafnie wypunktował sytuację, nakreślił wszystkie problemy i można przyznać, że miał 100% racji. tylko mieć rację to jedno, a ugrać coś na tej racji na giełdzie to drugie. Rafako się już kilka razy prawie wywaliło na pysk, wszystkie negatywne predykcje się sprawdziły. pytanie gdzie jest kurs? wyżej niż w momencie pisania predykcji. ja nie neguję tego co piszesz. jedynie
  • Odpowiedz
  • 0
@0_______0 skłaniam się do Twoich argumentów.
Dla mnie giełda to gra w prawdopodobieństwo. Spółek jest kilkanaście tysięcy na świecie wiec nie ma problemu żeby wybrać inna która da zarobić kilka procent w skali roku.
Jeżeli 3M ma tak poważne problemy, a ma, bo widać to po kursie który dyskontuje właśnie to o czym napisałeś, to uwazam ze nie ma sensu ryzykować.

Mnie nie interesuje zwrot 100% w 3 miesiące bo takie się
  • Odpowiedz
@0_______0: Odnośnie dywizji Health Care wydzielają ją właśnie przez ten pozew odnośnie zatyczek. Prawdopodobnie będą musieli zapłacić % od przychodu i będzie to przychód tylko tej dywizji zamiast całego 3M.

@samuray Co do zwalniania - w trakcie pandemii sporo zatrudnili bo robili mnóstwo sprzętu (np. we Wro zakłady medyczne). A później sytuacja, że kontrahent wolał nie wziąć zamówionych maseczek i zapłacić karę niż wziąć je i za nie zapłacić.

Kwestia jak
  • Odpowiedz