Wpis z mikrobloga

Dobra czas na jakiś update.

Niemiłosiernie to się wszystko przeciąga, ale byłem świadomy że tak to może być z budową i przeprowadzką. Początkowo terminem był listopad, potem grudzień, potem marzec teraz wszystko wskazuje na to że finalnie będzie to czerwiec. Ale takie jest już życie. Ostatnie miesiące były bardzo ciężkie, poza #!$%@?, doszła ciężka choroba i hospitalizacja bliskiej osoby, jeszcze więcej obowiązków na mojej głowie, jeszcze więcej stresu każdego dnia. Co poskutkowało tym że czułem/czuje się najgorzej odkąd pamiętam, jestem wykończony (ale nie jestem WRAKIEM).

Cieszę się że nawet w tak ciężkim dla mnie okresie, posłuchałem rady Simmonsa... NIE PRZESTAWAĆ trenować.
Były to w większości gówniane treningi, 2-3x w tygodniu, czasami po 20-30min czasami po 60min, bez weny, bez chęci, bez sił, ale jednak pozwoliło mi to utrzymać pewną ciągłość i siłę na poziomie 90-95% swoich najlepszych 1RM. No teraz ostatnie kilka tygodni uciekły treningi lower więc może trochę mniej bym podniósł (ale to szybko wróci)

Zawsze wiedziałem że nastawienie do treningu jest bardzo ważne i to ono decyduje w dużej mierze o rezultatach, ale teraz się przekonałem że to jest KLUCZOWA rzecz do progresu, kiedyś zrobię o tym dłuższy wpis bo to jest naprawdę warta omówienia kwestia

Jak tylko się przeprowadzę mam zamiar zrobić sobie około dwóch tygodni przerwy/odpoczynku od treningu siłowego, skupic się na urządzeniu domu i odpoczynku, po prostu potrzebuje zrobić całkowity reset :)

Dobra, bla bla bla... co ze sterydami, kiedy BOMBA!? Już mówię. Niedługo. Postanowiłem że załatwie jeszcze kilka "ponadprogramowych" spraw w życiu, a sam muszę też wrócić do treningów do rutyny, do swojej kondycji. Bo jeżeli teraz odpaliłbym bombę, nabrał dodatkowy 10-15kg to byłaby tragedia.
Wiele osób mnie kiedyś pytało jak ja jestem w stanie znosić tak wysoką wagę, nabieranie dodatkowych kilogramów, dziwiło mnie to bo nigdy nie czułem że to jakiś problem. Dlaczego? Bo stale robiłem w tygodniu 4-5x katorżniczych treningów + cardio.
Teraz od pół roku tego cardio nie robię wcale, a treningi wyglądają tak jak opisałem na początku. I pomimo zgubienia kilku kilogramów pierwszy raz wiem co te osoby miały na myśli, czuje się ciężko po prostu :P

Jak zawsze przy końcówce jest najbardziej nerwowo, ale zaciskam zęby no i już jakoś to wytrzymam.
Bo szczerze mówiąc już nie mogę się doczekać momentu jak to wszystko ogarnę i wróce do treningów, w końcu będę miał do tego warunki takie jakie chce, a po jakimś czasie dojdzie też bomba czyli przestanę mieć jakiekolwiek wymówki.
Plan mam konkretny, jak to już wszystko ogarnę, biorę się za sport jakim jest trójbój w 100% na poważnie i zobaczymy dokąd mnie do zaprowadzi za 2-3 lata.

#mirkokoksy #strongaf #mikrokoksy #silownia
  • 12
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: Z ciekawości - jak łączysz cardio z siłówką, która jest priorytetem? W osobne dni, w osobnych porach dnia? Słyszałem że rozdzielenie - najlepiej na osobne dni, a przynajmniej na osobne sesje w ciągu dnia typu rano i wieczorem - to jedyne sensowne rozwiązanie żeby siła rosła pomimo jakiegoś porządnego cardio*

*Przez cardio rozumiem przynajmniej trucht 20-30 minut, a nie spacerki czy nordic walking ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@Wegrzynski: a czemu nie liczysz LISS do cardio? Wiadomo, nie zbudujesz na tym nie wiadomo jakiej bazy tlenowej, ale przecież do spalania kalorii jest to na przykład doskonała metoda.
  • Odpowiedz
  • 2
@Wegrzynski: Zawsze rozdzielałem, jak rano cardio to trening siłowy wieczorem albo odwrotnie. No a w dni bez treningu siłowego to po prostu jak była chwila.

Dopóki to cardio jest lekkiej lub średniej intensywności to nie ma co się za bardzo zastanawiać. Jeżeli już mają to być jakieś cięższe sesje, interwały, to już trzeba się bardziej nad ułożeniem tego pochylić.
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: też jestem zdania, że nie warto robić przerw od treningu. Lepiej zrobić 2-3 razy w tygodniu nawet lekki rozruch. Najgorzej jest odpuścić całkowicie. Dla mnie wyjątkiem jest jedynie wyjazd na wakacje, gdzie nie dotykam się siłowni, a w pozostałym okresie nie ma tygodnia bez treningu. Sporo już lat za mną, były chwile gorsze i lepsze, ale poniżej pewnego poziomu nigdy nie spadłem, a nigdy nie zrezygnowałem z przerzucania żelastwa. Rutyna
  • Odpowiedz
mam zamiar zrobić sobie około dwóch tygodni przerwy/odpoczynku od treningu siłowego, skupic się na urządzeniu domu i odpoczynku


@IntruderXXL: powodzenia. Mi w sumie minęły dwa lata od wprowadzenia się a dalej mam jakieś rzeczy niezrobione.
A dosżły w międzyczasie 3 następne ;)
  • Odpowiedz
  • 1
powodzenia. Mi w sumie minęły dwa lata od wprowadzenia się a dalej mam jakieś rzeczy niezrobione.

A dosżły w międzyczasie 3 następne ;)


@pokey Dzięki :) Coś czuje że ja przez lata jeszcze będę miał rzeczy do zrobienia :P Priorytetem jest przeprowadzka i TRENINGI :) A na resztę tam macham ręką.
Brakuje mi formy, bycia coraz silniejszym, pokonywania kolejnych barier.
  • Odpowiedz
  • 4
nowa siłowania będzie dużo lepsza niż stara?


@Boleslavic: Oj tak :) Dużooo lepsza.

2 racki
Jeszcze więcej hantli
Reverse hypers
Maszyna Belt squat
Maszyna na dwójki
Maszyna typu hammer na plecy
Profesjonalny wyciąg

Do tego specjalnie przygotowane miejsce na zewnątrz, do ciągnięcia sleda, chodzenia z yoke-m etc (ogólnie zabawy ze sprzętem strongman który też w późniejszym czasie dojdzie)
  • Odpowiedz
  • 1
to będzie jeszcze większy OGIEŃ


@Boleslavic: WŁAŚNIE O TO CHODZI :) A oprócz tych maszyn, sprzętów będę miał czas i głowę żeby móc skupić się naprawdę na żarciu, trenowaniu i regeneracji. Do tego dojdzie jeszcze dojdzie potem bomba... Naprawdę jestem nakręcony na to jakie rezultaty tego podejścia będą.
  • Odpowiedz
@Saprofit: Dla mnie cardio to trening gdzie faktycznie serducho ma okazję popracować i tętno rośnie, a ciężko to osiągnąć maszerując 20 - 30 minut ( ͡° ͜ʖ ͡°) No chyba że masz fatalną kondycję, ważysz +120 kg lub masz też wprawę w chodzie sportowym ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@IntruderXXL Dzięki za odpowiedź, SIŁA!!!
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: tak z czystej ciekawości żeby nie było że jestem jaki zawistny Polak 1. Ile zarabiasz że stać cię na taką siłownie w domu
2. W jakiej formie pracujesz? Swój biznes? Praca za biurkiem? Jesteś programista?
  • Odpowiedz